Çocuk geline akılalmaz işkence

Sakarya'nın Söğütlü ilçesinde, altı ay önce teyzesinin oğlu ile evlendirilen S.B. (16), işkence gördüğü iddiasıyla savcılığa başvurdu. Korumaya alınan S.B., Sakarya Kadın Doğum Hastanesinde tedavi edildi.

Ankara'nın Altındağ ilçesinden 6 ay önce teyzesinin oğlu B.K.(20) ile dini nikah yapılarak evlendirilen 16 yaşındaki S.B., teyzesinin oğlu ile Sakarya'nın Söğütlü ilçesine geldi. Buraya geldikten bir süre sonra eşi ve eşinin ailesi tarafından şiddet görmeye başlayan S.B. durumu ailesine anlattı. Kızlarının anlattıkları karşısında büyük şok yaşayan aile Sakarya'ya gelerek savcılığa başvurdu.

S.B'nin Sosyal Hizmetler Uzmanları gözetiminde alınan ifadesinde, ilköğretim 8. sınıfta okurken ailesinin rızası ile Sakarya'da oturan teyzesinin oğlu B.K. ile evlendirildiğini söyleyen S.B., evliliklerinin ilk ayından itibaren eşi ve aynı zamanda teyzesi olan kayınvalidesi tarafından dövüldüğünü anlattı. S.B., kayınvalidesi tarafından dudaklarının pense ile ezildiğini ve cinsel bölgesine kızgın demirle bastırıldığını söyledi.

ÖLÜMLE KORKUTTULAR

Tüm bunlarla yetinmeyen ailenin genç gelini annesini arayarak yaşadıklarını anlatmasından dolayı korkutmak amacı ile Sakarya Nehrinin kıyısına götürdüğü ileri sürüldü. Sakarya Nehri kıyısında yaşadığı korku dolu dakikaları anlatan S.B., şunları söyledi: "Annemi aradığım gün eşimin ailesi beni Sakarya Nehrinin kıyısına getirdi. Nehir kıyısında eşim, amcası ile birlikte kollarımdan tutarak Sakarya Nehrine salladı. 'Seni nehire atalım mı' diyerek beni korkuttular. Ben sürekli bağırarak yardım istedim. Daha
sonra beni geri çektiler. Geri çekerken sırtım kayaya sürttü ve yaralandım."

Tüm bu gelişmeler üzerine duruma el koyan savcılık, talihsiz gelini korumaya aldı. Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde tedavi altına alınan S.B.'ye akıl almaz işkenceler yapan ailesi ise ortadan kayboldu. Şimdi polis, genç gelinlerine işkence yapan aileyi arıyor.

BİZE ULAŞIN