Soyguna Jaguarla gittiler

Sultangazi'de, 5 kişilik hırsızlık çetesi, bir marketi 15 gün arayla iki kez soyarak kayıplara karıştı. Jaguar marka lüks araçla markete gelen hırsızların soygun anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. Polis, kar maskesi ve eldiven kullandıkları gözlenen şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Sultangazi'de bir markette 15 gün arayla iki kez hırsızlık meydana geldi. Jaguar marka araçla olay yerine gelen 5 kişilik hırsızlık çetesi, yaklaşık 20 bin TL değerinde sigara çaldı. 15 gün önce gerçekleşen ilk soygunda ise, güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre; aynı kişiler demir makasıyla kepenkleri keserek içeri giriyor. Caddeden geçen araç ve yayalara aldırış etmeyen zanlılar, birkaç dakika içinde raftaki sigaraları kolilere koyarak kaçıyor.

Soygun anı kamerada!

Hırsızlık olayının ardından kamera görüntülerini emniyete veren market sahipleri, ek önlem olarak markete alarm taktırdı. Geçen iki haftaya rağmen polis şüphelileri yakalayamazken hırsızlar da boş durmadı. Şahıslar bu kez yine aynı saatlerde Jaguar marka lüks araçla markete geldi. Etrafı kolaçan eden hırsızlar, demir makaslarla kapının kilitlerini ve demirlerini keserek içeri girdi. Alarmı fark eden hırsızlar demir makasıyla alarmı parçalayarak raflarda bulunan sigaraları kolilere doldurdu. Kar maskesi ve eldiven taktıkları gözlenen şahıslar, geldikleri araçla kayıplara karıştı. Alarmın çalmasının ardından olay yerine gelen emniyet güçleri kamera görüntülerinden hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Market sahibi Recep Birinci, hırsızların sabah 04.00 sularında gelerek kepenkleri ve kilitleri kestiğini belirterek, "15 gün önce tekrar hırsızlık oldu. Ama hiçbir önlem alınmadı. Biz kendi önlemlerimizi almaya çalıştık." Dedi. Bundan sonra diğer esnaf arkadaşlarının canının yanmaması için polisten gerekli tedbirleri almasını isteyen Birinci, "Zaten bizim canımız yandı. 15-20 bin liralık bir zararımız var. Son soygun Jaguar marka araçla yapıldı. Bu araç istense İstanbul da bulunur, İstanbul'da kaç tane var ki? Bu soygunu jaguarla yapıyorlarsa yarın öbür gün bunu helikopterle de yaparlar." şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN