Dev büyüklükteki köpekbalıkları görücüye çıktı

Marmara denizi açıklarında yakalanan devasal büyüklükteki köpekbalıkları görenleri hayrete düşürdü. En ağırı 700 kilogram olan köpekbalıklarının, kansere iyi geldiği söyleniyor.

Marmara denizinde yakalanan ve Beylikdüzü'nde bulunan Balıkçı Kenan'da görücüye çıkan 5 köpekbalığı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Ağırlığı ortalama 250 ile 700 kilogram arasında değişen köpekbalıklarının boyları ise 2 ile 4 metre arasında değişiyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Balıkçı Kenan işletmecisi Kenan Balcı, "Bir tanesi 700 kilo ağırlığında 4 metre diğeri 500 kilo ağırlığında 3 buçuk metre. Küçüklerde 250 kilo 2 metre boyundalar. 10 kişilik bir ekip tarafından yakalandı. Ekipler zaten köpekbalığını görünce bir heyecana kapıldı. Önlemini almazsanız çok tehlikelidir. Mesela kuyruğunu oynattığı zaman 200 kilo ağırlık teşkil ediyor" dedi. Kenan Balcı, son zamanlarda köpekbalığı etinin kanser hastalarına iyi geldiği söylendiğini belirterek, Kanser hastalarından talep eden olursa hastalarımıza birer kilo hediye edeceğiz. Derisini ve kafasını da Türkiye Deniz Canlıları Müzesi'ne vereceğiz" şeklinde konuştu.

Köpekbalıklarını görünce çok şaşırdığını belirten Atilla Soli ise, "Böyle bir şeyi görünce şaşırmamak mümkün değil. İnsan yiyen bir canlıyı yemek ne kadar doğru olur? Evdekilerle görüşeceğim onlarında onayı olursa alıp yemeyi düşünüyorum" dedi.

Vatandaşlar Balıkçı Kenan'da görücüye çıkan köpekbalıklarını 3 gün boyunca tezgahlarda görebilecek.
BİZE ULAŞIN