Kar ve tipi yolları kapadı

Yozgat'ta, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve tipi sebebiyle çoğu TIR onlarca araç, Yozgat - Çorum - Alaca karayolunda mahsur kaldı. Yol, 6 saatlik çalışmanın ardından tekrar açıldı.

Yozgat'tan Çorum istikametine seyreden TIR'ların kaygan yolda ilerleyememesi yüzünden ulaşım durdu. TIR şoförleri 6 saat boyunca mahsur kaldıklarını söyledi. Sivas'tan Yozgat istikametine seyreden TIR'lar da Muslubelen rampasında saatlerce mahsur kaldı. Akdeniz bölgesinden Karadeniz'e malzeme taşıdıklarını belirten bir şoför, "Greyderler geldi fakat tuzlama yok. Karayolları ekipleri çalışmıyor. Zincirimiz var ama kırıldı. Karayolları tuzlama yapmıyor. Sağ tarafı açtı bizim bulunduğumuz taraf kapalı. Yanımızda erzakımız var, burada yatacağız. Bisküvi, su ve meyve suyu. Bu yıl böyle çok yolda kaldığımız için yanımızda bulunduruyoruz" diye konuştu.

Bu arada, Yozgat'a gitmekte olan Celal Beken idaresindeki 06 RJM 49 plakalı araç, yol açma ve tuzlama çalışması yapan karayollarına ait tuzlama aracına arkadan çarptı. Büyük ölçüde maddi hasarın meydana geldiği araçtaki Celal Beken yaralandı. Beken, Yozgat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, Yozgat - Alaca kavşağında araçları durdurarak geçişine izin vermedi. Tipi yüzünden yaklaşık 6 saat trafiğe kapatılan yol, karayolları ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu tekrar açıldı. Zincirsiz araçların geçişine izin verilmedi.
BİZE ULAŞIN