"Maalesef ceset toplayacağız"

Bakırcı: Kayan binalar bir gün 'tak' diye kırılacak, ceset toplayacağız

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Gündoğdu Beldesi'nde yıllar önce inşa edilen ve zeminindeki kayma nedeniyle yan yatmaya başlayan binaların yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Bakırcı, "Bu binalar çıplak gözle bakıldığında her yıl 5 ya da 10 santimetre yatıyor. Bir gün 'tak' diye kırılacaklar. Sabah ambulans ve itfaiye ile gideceğiz, maalesef ceset toplayacağız." dedi.

Taşlıdere Mahallesi'nde deniz dolgusu yapılarak kazanılan alanda 25 yıl önce inşa edilen ve 3 bloktan oluşan binaların zemininde bir süre önce kaymalar meydana geldi. Kaymalar nedeniyle gözle görülür şekilde yan yatmaya başlayan binalarda yaşayan vatandaşlar, yapıyı demir çubuklarla güçlendirmeye çalışırken, çok sayıda daire de boşaltıldı.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, belediye sorumluluk sınırında Gündoğdu beldesinde yer alan binaların çıplak gözle bakıldığında her yıl 5 ya da 10 santimetre yan yattığını kaydetti.

Binaların durumunu Rize'de görev yapan önceki iki valiye de anlattığını dile getiren Bakırcı, "Binalar çıplak gözle bakıldığında her yıl 5 ya da 10 santimetre yatıyor. Bir gün 'tak' diye kırılacaklar. Sabah ambulans ve itfaiye ile gideceğiz, maalesef ceset toplayacağız. Binalar neredeyse yarım metre yatmış. Mutlaka tahliye edilmeleri gerekiyor. Gündoğdu Beldesi'nde olmasına rağmen bunun hesabını ben veriyorum. O binaların yer aldığı sokağın karşı tarafı benim belediye sınırlarım. Acil önlem alınması gerekiyor." ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN