Açık unutulan tüpten çıkan yangın öldürdü

İstanbul Maltepe'de, 40 yaşındaki kurye Ali Barut, yalnız yaşadığı evinde muhtemelen alkollüyken açık unuttuğu tüpten çıkan yangında can verdi

Yangın, Aydınevler Mahallesi Kader Sokak 10 numaradaki Ayar Apartmanı'nın giriş katında meydana geldi. Barut'un evinden dumanlar yükseldiğini gören komşuları daire kapısını kırarak içeriye girdi. Kovalarla taşıdıkları suyla alevleri söndüren komşuları, mutfak tezgahının altında Barut'un cesedini buldu.

YÜZLERCE İÇKİ ŞİŞESİ

Durum polis ve itfaiyeye bildirildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını tamamen söndürerek olay yerinden ayrıldı. Daha sonra polis, mutfak ve bir odadan oluşan evde inceleme yaptı ve yüzlerce içki şişesiyle karşılaştı. Yaklaşık 3 saatlik incelemenin ardından Barut'un cenazesi Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Yangın anında Barut'un alkollü olabileceği ihtimali üzerinde duruldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekibinin, yangına dışardan bir müdahale olup olmadığını kontrol etmesi cinayet ihtimalini akla getirdi. Ancak ilk bulgular yangının daire içinde başladığı olasılığını güçlendirdi. Polis deliller arasına piknik tüpünü de aldı.
BİZE ULAŞIN