Ağabeyin terörü aileyi vurdu

2008'de ABD Konsolosluğu'nu basan teröristlerden Erhan Kargın'ın 36 yaşındaki ağabeyi Metin Kargın, iki yeğenini birer saat arayla kurşun yağmuruna tuttu. İki gençten biri öldü, diğeri ağır yaralı. Emniyet'te ifade vermeyen zanlı tutuklandı

İstanbul'da 2008'de dört arkadaşıyla birlikte Amerikan Konsolosluğu'nu basan ve çıkan çatışmada ölü olarak ele giçirilen Erhan Kargın'ın 36 yaşındaki abisi Metin Kargın, önceki akşam biri 17, diğeri 18 yaşında olan iki yeğenini birer saat arayla kurşun yağmuruna tuttu. Kargın'ın yeğenlerinden biri öldü, diğeri ise ağır yaralandı. Emniyet'te ifade vermeyi reddeden zanlı, tutuklandı. Başakşehir, Şahintepe Mahallesi'nde önceki gün önce 17 yaşındaki Ferdi Kargın sokakta silahlı saldırıya uğradı. Ağır yaralanan ve çevreden yetişenler tarafından hastaneye kaldırılan Ferdi Kargın, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Bu saldırıdan bir saat sonra Esenyurt Mehter Çeşme Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi'nde ikinci saldırı gerçekleşti. Bu kez, ilk olayda ağır yaralanan Ferdi Kargın'ın kuzeni 18 yaşındaki Ömer Çelik, iş yerinde silahlı saldırıya uğradı. Ömer Çelik göğsüne aldığı üç kurşun nedeniyle hayatını kaybetti.

EMNİYET'TE SUSTU

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada, görgü tanıklarının ifadesi ve güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi sonrasında saldırıyı Ferdi Kargın'ın amcası, Ömer Çelik'in ise dayısı olan Metin Kargın'ın gerçekleştirdiği tespit edildi. Kısa sürede yakalanan Metin Kargın, Cinayet Büro Amirliği'nde sorguya alındı. Kargın'ın susma hakkını kullandığını ifade eden polis, saldırıların bir aile kavgası sonrasında meydana geldiğinin sanıldığını açıkladı. Emniyet işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen Metin Kargın, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kargın'ın 9 Temmuz 2008'de Amerikan Konsolosluğu'na silahlı saldırı düzenleyen teröristlerden Erhan Kargın'ın kardeşi olduğu öğrenildi. Üç polisin öldüğü, iki kişinin yaralandığı saldırı sonrası çıkan çatışmada aralarında Erhan Kargın'ın da bulunduğu üç terörist öldürülmüştü.
BİZE ULAŞIN