Aşkı için elektrik direğine tırmandı

Kocaeli'nde, terk eden sevgilisi için yüksek gerilim direğine tırmanan 47 yaşındaki Mustafa Ergen'i, "Yılın Polisi" ikna etti

Kendisini terk eden sevgilisinin peşinden Kocaeli'ye giden Mustafa Ergen, otobüsten iner inmez yüksek gerilim direğine tırmandı. İntihar girişiminde bulunan ve "Bana Haticemi getirin" diye ağlayan Ergen, Kocaeli'nde yılın polisi seçilen Nurettin Kocaman tarafından ikna edildi. Mustafa Ergen (47), Ordu'da 9 ay önce imam nikâhıyla birlikte yaşamaya başladığı Hatice T.'nin Kocaeli'nin Karamürsel ilçesine dönmesi üzerine bunalıma girdi. Ardından Hatice T.'nin peşinden otobüsle Kocaeli'ye gitti. Ergen otobüsten iner inmez terminalin karşısındaki bir yüksek gerilim direğine tırmandı. "Hatice" diye ağlayıp, bağırmaya başlayan Ergen'i gören vatandaşlar durumu polise, 112 Acil Servis'e ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Ergen'le konuşan emniyet güçleri Hatice T.'nin yakınlarına ulaşmaya çalıştı. Kadının ailesi telefonla yaptıkları görüşme sırasında polise, Mustafa Ergen'in 9 aydır kızları ile birlikte yaşadığını ancak resmi nikâh kıymadığını söyledi.

VE KOCAMAN DEVREDE...

Polisin tüm ikna çabalarına rağmen bir türlü aşağıya inmeyen Mustafa Ergen, "Yarım saat içinde Haticemi buraya getirdilerse getirdiler. Aksi takdirde kendimi aşağıya atacağım" dedi. Bunun üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu'ndan olan ve geçtiğimiz günlerde yılın polisi seçilen Nurettin Kocaman merdivenli itfaiye aracına binerek Ergen'in yanına yaklaştı. Kocaman, Ergen'le konuşarak onu aşağıya inmesi için ikna etti. İtfaiye aracına binen Ergen polis memuruyla birlikte aşağıya indirildi. Ergen ambulansla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılırken, yüksek gerilim hattında 170 bin volt elektrik olduğu ve SEDAŞ ekiplerinin Ergen'in direğe çıkması üzerine hattın elektriğini kestiği öğrenildi. Bu nedenle pek çok bölgeye yaklaşık bir saat elektrik verilemedi. Mustafa Ergen'in Ordu'da elektrik direği bakım onarım işinde çalıştığı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN