Çanakkale semalarında akrobatik gösteri

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Pilot Murat Öztürk'ün akrobasi uçağı ile Çanakkale Boğazı üzerinde yaptığı gösteri uçuşu heyecanlı anların yaşanmasına sebep oldu.

Stadyumda gerçekleştirilen 18 Mart törenleri sırasında uçağı ile Çanakkale semalarında gösteri uçuşuna başlayan Top Servis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öztürk'ün akrobatik manevraları sahilde bulunan vatandaşlara heyecanlı anlar yaşattı.

NEFES KESEN GÖSTERİDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Şehir iskelesi önü ile yat limanı bölgesinde gerçekleştirilen nefes kesen uçak gösterisini sahilde izleyen vatandaşlar bir yandan fotoğraf çekerken, diğer yandan da uçağın denize 1-2 metre mesafeye kadar alçalması sırasında heyecanlır anlar yaşadı. İlk olarak 2010 yılında Çanakkale'de böyle bir etkinlik düzenlediğini belirten Top Servis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öztürk, "Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Havacılık Topluluğu ile yakın işbirliği içindeyiz. Onların etkinliklerine katılmaya gayret ediyoruz.

Geçtiğimiz yıl çeşitli sebeplerden dolayı buraya gelemedik. Bu yıl da yaklaşık 5-6 uçak ile Çanakkale'de olmayı istiyorduk. Ancak bazı sebeplerle bunu gerçekleştirmedik. Bu yıl şehitlerimizin anısına böyle bir gösteri uçuşu yapmak istedim. Mayıs ayı içerisinde Çanakkale'ye 5-6 uçak ile gelip vatandaşlarımıza havacılığı sevdirmek için çeşitli etkinlikler yapacağız" dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Havacılık Topluluğu Akademik Danışmanı ve Türkiye Havacılık Federasyonu Hava Sporları Çanakkale İl Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Cafer Türkmen de Havacılık Topluluğu olarak Top Servis A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öztürk'ün kendilerine gösterdikleri ilgiye teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN