Gölette sandal faciası

Isparta'da başkomiser, polis ve emekli astsubay birlikte balığa çıktı. Sandal alabora olunca emekli astsubay Öztaş boğularak can verdi

Isparta Eğirdir'de balık tutmak için Barla Göleti'ne açılan bir başkomiser, bir polis memuru ve bir emekli astsubayın içinde bulunduğu sandal henüz belirnemeyen bir nedenle alabora oldu. Başkomiser ve polis memuru yüzerek karaya çıkmayı başarırıken, 40 yaşındaki emekli astsubay Müfit Öztaş boğuldu. 40 yaşındaki emekli astsubay başçavuş Müfit Öztaş ile Isparta Emniyet Müdürlüğü'nde görevli başkomiser Yılmaz Tamtürk ve polis memuru Maruf Taş, önceki gün akşam üstü saatlerinde balık tutmak için sandalla Barla Göleti'ne açıldı. Ancak 3 arkadaşın içinde bulunduğu sandal bir süre sonra alabora oldu. Başkomiser Yılmaz Tamtürk ile polis memuru Maruf Taş, karaya doğru yüzmeye başladı ancak arkadaşları Müfit Öztaş kayboldu.

CESET 100 METRE AÇIKTAYDI

Kurtulmayı başaran başkomiser ile polis memuru, durumu jandarmaya haber verdi. Bunun üzerine olay yerine gelen ekiplerce, gölette yapılan aramada Müfit Özdaş'ın cesedi kıydan 100 metre açıkta bulundu. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. Nöbetçi savcı ve Eğirdir Kaymakamı Yalçın Yılmaz'ın olay yerindeki incelemelerinin ardından Özdaş'ın cesedi Eğirdir Kemik, Eklem ve Rehabilitasyon Merkezi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

BİZE ULAŞIN