Halk otobüsçüleri belediyeyi bastı

Bursa'da paralarını zamanında alamadıklarını iddia eden bir grup özel halk otobüsü şoförü, ulaşımın merkezi olan Büyükşehir Belediyesi'ne ait Burulaş şirketini bastı. Camları ve kapıları kıran halk otobüsçüler, özel güvenlikçilere görevlilere saldırdı.

Olay, saat 13.00 sıralarında merkez Nilüfer ilçesi Odunluk Mahallesi'nde bulunan Burulaş Genel Merkezi'nde meydana geldi. Paralarını gününde alamadıklarını ileri süren bir grup özel halk otobüscüsü kapıdaki güvenlik görevlilerini aşarak içeriye girdi. Kapı ve camları kıran otobüscüler, görevlilere kafa ve tekme atarak saldırdı. Otobüsçüler, Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy ile görüşmek istedi. Olay yerine ise çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis yetkilileri otobüs sürücüleri ile konuşarak sakinleştirmeye çalıştı.

"ESNAF KAN AĞILIYOR"

Paralarını alamadıklarını ileri süren özel halk otobüscüleri, "Paralarımız zamanında ödenmiyor. Bize hiç kolaylık sağlamıyorlar. Esnaf kan ağlıyor. Bunlar bizimle görüşmüyorlar. Burulaş 14 kişiyi iptal edip, kendi miniübüslerini koydu" dedi. Öfkeli sürücüler polis nezaretinde Burulaş'ın bahçesinden çıkartıldı.

"GÜVENLİKÇİLERİ TARTAKLADILAR"

Özel Halk Otobüscüleri Odası başkanının sabah bir takım konuları görüşmek üzere geldiğini söyleyen Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Onlarla bu konuları konuştuk. Yarın görüşmek üzere ayrılmışlardı. Ancak kendi içlerinden başkana muhalefet olan bir grup kapıdaki güvenlik elemanlarını tartaklayarak bahçeye girdi ve idari binaya girmeye çalıştı. Burası Bursaray sisteminin kontrol edildiği kat. Bu sistem zarar gördüğü taktirde Bursaray devre dışı kalabilir. Bunlar agresif davranışlarına devam ettiler. Kendi oda başkanlarını tartaklamaya kadar bu iş gitti. Biz bu arkadaşlara halkımızı emanet ediyoruz. Yöneten kişilere bu davranışlarda bulunanlara halkımızı nasıl emanet edeceğiz, ben bilmiyorum. Eskisi gibi karlar yok. Kimse eskisi gibi para kazanamıyor. Bunlar daha çok kazanmak istiyor. Biz istedikleri parayı günü gününde ödüyoruz. Çalıştığımız herkese paralarını gününde ödüyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN