Sahte reçete ve kaşeyle doping ilacı topladılar

İstanbul'da bir doktorun adıyla doping ilacı toplayan zanlılar aranıyor. Savcılık bu tür ilaçların PKK için ya da at yarışlarında kullanıldığı ihtimallerini değerlendiriyor

İstanbul Bağcılar'da Özel Aile Tıp Merkezi'nde görev yapan Dr. Hakan Yalman'a bir süre önce Sefaköy, Merter, Güngören ve Bahçelievler'deki eczanelerden uyarı telefonları gelmeye başladı. Eczacılar, doping maddesi içeren bir ilacın reçetelere çok miktarda yazıldığını Dr. Yalman'ın ismi ve kaşesinin de bu reçetelerde kullanıldığı bildirdi. Özellikle doping ilacı olarak kullanılan ilaçtan 10'larca sahte reçeteyle çok sayıda temin edildiği bilgisi üzerine Dr. Hakan Yalman, durumu Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ve İl Sağlık Müdürlüğü'ne bildirdi. Dr. Yalman "Sahte reçetelerdeki imza gerçek imzama benzemiyor. Halen bu tarz sahte ilaç reçetelerine ilişkin telefon ve ihbarlar alıyorum. Bu nedenle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundum" dedi.

'BANA RAHAT YOK'
Dr. Yalman, sahte reçetelerle temin edilen ilacın doping ilacı olarak özellikle zindeleştirmek için kullanıldığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Savcı, ilacın etken maddesini sordu. 'Ben de bu ilaçla yorgunluk, bitkinlik durumu ortadan kaldırıyor. Enerji veriyor. Bir çeşit doping ilacı' dedim. Savcı, bunun üzerine ilacın ya PKK'ya militanlarını zindeleştirmek için gönderildiğini ya da yarış atlarına doping amaçlı içirilmiş olabileceği ihtimalleri üzerinde durulması gerektiğini söyledi. Ben ismimi ve kaşemi kullanarak, ilaç temin eden kişi ve kişilerden şikâyetçi oldum. Savcı, ilaç çetesini yakalatmak için geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Onlar yakalanıncaya kadar bana rahat yok."
BİZE ULAŞIN