Düğün salonu kiralandığı gün şehit oldu

Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz Nevruz kutlaması sırasında göstericiler arasından açılan ateşle yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru Ahmet Toprakoğlu'nun Adana'daki ailesi acı haberle yıkıldı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz Nevruz kutlaması sırasında BDP binasının yan sokağında görev yaparken polis memuru Cihangir Ata ile birlikte uzun namlulu silahla açılan ateş sonucu yaralanan Ahmet Toprakoğlu, ameliyata alındığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bu sabah kurtarılamadı.

Mersin'de yaşayan annesi Düriye ve babası Cebrail Toprakoğlu'nun ise dün evlatlarının yaralandığını öğrendikten sonra Diyarbakır'a gittiği öğrenildi. Cenazesi Adana'da toprağa verilmesi kararlaştırılan şehit polis memurunun Adana'nın merkez Sarıçam ilçesi İncirlik Mahallesi'ndeki ağabeyi Ferhat Toprakoğlu'nun evinin önünde taziye çadır kuruldu. Aileye taziyede bulunan yakınları birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü.

Şehit polis memurunun eniştesi Turgay Kaya, 4 yıl önce polis olan kayınbiraderi Ahmet Toprakoğlu'nun (26) 3 yıl İstanbul'da görev yaptığını, 8 ay önce de Şırnak'a tayin olduğunu belirtti. Şehit polisin geçen yıl Ebru Akalın ile nişanlandığını ve dün haziran ayında yapılacak düğün için salon kiralandığını anlatan Kaya, "Kayınbiraderim, 2004 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü birinci olarak bitirdi. İngilizce'yi ana dili gibi biliyordu. Okulu bitirdikten sonra yedek subay olarak askerlik yaptı. Askerliği bittikten sonra astsubaylık ve polislik sınavına girip kazandı. Bu sırada kendi bölümüyle ilgili de iş teklifleri aldı. Ancak çok sevdiği için polislik mesleğini tercih etti" dedi.

Bugün helikopterle Adana'ya getirilecek olan polis memurunun cenazesi, yarın düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

BİZE ULAŞIN