Talihsizler ama sahipsiz değil

Art arda denize atlayıp boğulan Dumlupınar çiftinin 14 aylık ikizlerine, teyzeleri Semiha Eymen sahip çıktı. İki çocuk sahibi Eymen, "Onların teyzeleri var" dedi

Antalya Konyaaltı'nda 6 Ocak'ta meydana gelen olayda Akdeniz Bulvarı'ndaki bir kafeteryada eğlenen Deniz ve Sabit Dumlupınar çifti iddiaya göre arka arkaya denize girdi. Ancak eğlenceyle başlayan gece, çiftin hayatlarını kaybetmesiyle sona erdi. Deniz Dumlupınar'ın kardeşi Semiha Eymen, babasından aldığı yetim maaşı ve oğlunun desteğiyle Sabit Çınar ve Sude Deniz adındaki 14 aylık yeğenlerinin bakımını üstlendi.

Eymen, "Yılbaşı gecesi tanıştıkları çiftin evde kalmasını istemiş. Deniz titiz olduğu için bu konuda tartışma çıkmış. Eğlence çıkışında eşi Sabit, 'Denize gireceğim' demiş. Tartışmışlar ve kardeşim 'Denize öyle girilmez böyle girilir" diye bağırarak denize koşmuş. Ardından Sabit denize atlamış" dedi. Semiha Eymen henüz cesetler aranırken borçtan dolayı evin elektriğinin kesildiğini belirterek "Alacaklıları hemen haciz işlemleri başlattı. Kimin alacaklı olduğunu bilmiyoruz. Araştırıyoruz" diye konuştu.

'ÜÇ KEZ BEBEK KAYBETTİ'
Kardeşinin 20 yıldır tüp bebek tedavisi gördüğünü, üç kez bebeğini kaybettiğini ve yıllarca beklediği bebekleri için sürekli hayaller kurduğunu anlatan Eymen, "Sabit Çınar ve Sude Deniz'i hep en iyi okullarda okutacağını söylerdi. 'Oğlumu sünnetinde ata bindireceğim' derdi. Annesinin tüm hayallerini gerçekleştirmek istiyorum. Tüm bakımlarını her şeyini yaparım ama iyi bir okulda okutmaya gücüm yetmez bu aşamada devletten destek bekliyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN