Ünlü oyuncular ölümden döndü

"251 Bin Dev Öğrenci" projesi kapsamında Manisa ve ilçelerinde uyuşturucunun zararlarını anlatan "Pembe Aslında Siyahtır" adlı oyunu oynayan Adım Tiyatrosu oyuncuları, bu sabah saat 10:30 sularında Alaşehir girişi Akkeçili köyü Kemer mevkiinde kaza geçirdi.

İçinde dört tiyatro oyuncusunun da yer aldığı özel oto direksiyon hakimiyetini kaybederek yoldan çıktı ve üzüm bağına girerek ters döndü. Kazada araçta bulunan tiyatro oyuncuları Murat Kaya (32), Umut Oğuz (35), Ender Gülçiçek (28), Coşkun Yel (32) ve araç sürücüsü Hilmi Erdem (40) yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen Acil Ambulansları ile Alaşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralılardan araç sürücüsü ve oyuncu Hilmi Erdem, Salihli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Umut Oğuz, Ender Gülçiçek ve Coşkun Yel'in durumlarının iyi olduğu, tekniker ve oyuncu Murat Kaya'nın ise durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Alaşehir Kaymakamı Musa Uslan ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Taşcı kaza yerine gelerek tiyatro oyuncusu Ercüment Balakoğlu'na geçmiş olsun dileğinde bulundular. Uslan ve Taşcı, daha sonra Balakoğlu ile birlikte Alaşehir Devlet Hastanesi'ne giderek yaralıların durumu hakkında Başhekim Op.Dr. Hilmi Güngör'den bilgi aldı.

Adım Tiyatrosu oyuncularının bugün Alaşehir'e uyuşturucunun zararlarını anlatan "Pembe Aslında Siyahtır" adlı oyunu sergilemek için geldikleri öğrenildi. Tiyatro oyuncularından Ercüment Balakoğlu, kaza yapan aracın kendilerinden önde ilerlediğini, kazanın muhtemelen araç sürücüsünün uyumasından kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

BİZE ULAŞIN