Şehit eşi dimdik ayakta

Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Cihat Akkaya'nın İzmir'deki evinde hüzün var.

Cihat Akkaya'nın (42) acı haberi, Gaziemir ilçesindeki eşi Deniz Akkaya ile Bornova ilçesindeki annesi Sıddıka ve babası Mehmet Akkaya'ya emniyet müdürlüğü yetkililerince verildi. Şehit polisin ailesi ve yakınları, komşuları ve polis memurlarınca teskin edilmeye çalışıldı.

Şehidin kan kanseri (lösemi) tedavisi gören eşi Deniz Akkaya (32), Irmak Mahallesi Evrensel Sitesi'ndeki evinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, eşiyle dün 16.30 sıralarında telefonla görüştüğünü söyledi.
Akkaya eşinin kendisine, ''Aşkım çok işimiz var. Geleceğiz ve seni arayacağım'' dediğini söyledi.
Akkaya, ''O şerefsizlerin karşısında ağlamıyorum, ağlayacağım da. Kızımı da polis yapacağım. Allah onların belasını versin, onları kahretsin'' dedi.

Eşinin tedavisi için İzmir'e tayin isteyecekti

Akkaya, eşinin ikinci şark hizmeti için 1,5 yılı aşkın süredir Şırnak'ta görev yaptığını söyledi. Deniz Akkaya, kendisinin ise 11 yaşında kızları Aybüke ile birlikte yaklaşık 5 yıldır süren lösemi tedavisi için İzmir'de kaldığını söyledi.

Kanser tedavisinde kendisine destek olabilmek için eşinin tayin talebinde bulunmayı planladığını anlatan Akkaya, şöyle konuştu:

''Tayin formu için benim Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden aldığım tedavi ve kontrol belgelerini kargoyla göndermiştik. Kargo şirketinden bu sabah arayarak eşimin evrakı almaya gelip gelmeyeceğini sordular. 'Dağdadır, gelir' dedim. Eşim de tayinimiz de yok artık.''

Bu arada aileyi ziyaret eden İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay da baba Mehmet Akkaya ile yakınlarına başsağlığı diledi.

Şehit polis Topaloğlu'nun Kocaeli'deki evinde yas var

Şehit polis Recep Topaloğlu'nun (30) acı haberi de Kocaeli'deki baba evine ulaştı. Şehit polisin babası Reşat ve annesi Meryem Topaloğlu, haberi Gündoğdu Mahallesi'ndeki Bayındırlık konutlarındaki evlerine gelen güvenlik güçlerinden aldı. Şehit polisin yakınları, cenazeyi almak için Diyarbakır'a gitti.

Topaloğlu'nun 5 yıl önce mesleğe girdiği ve 2009'da Şırnak'ta göreve başladığı, geçen yıl Eylül ayında da evlendiği öğrenildi.

Şehit Topaloğlu'nun babasının evine Türk bayrakları asıldı.

BİZE ULAŞIN