Milyoner olacağım derken sosyal medya yıldızı oldu

Ekranların fenomen yarışması Kim Milyoner Olmak İster'in dün akşam yayınlanan 86. bölümünde yarışan Gözde Umay Dalkalı, bir anda sosyal medyanın en çok konuşulan ismi olmayı başardı.

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyasal Bilgiler Bölümü öğrencisi Dalkalı bunu, beşinci aşamada karşısına çıkan soruya verdiği cevapla başardı.

Atv'de Kenan Işık'ın sunduğu fenomen yarışma Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Siyaset Bilimi öğrencisinin bu aşamada karşısına çıkan soru "TBMM başka hangi adla anılır" şeklindeydi. Seçenekler arasında ise "Danıştay" "Parlamento" Baro" ve "Yüce Divan" cevapları vardı.

Dalkalı'nın bir siyaset bilimi öğrencisi olarak parlamentoyu bilemeyip seçenekler arasından "Yüce Divan" cevabını seçmesi herkesi şaşırttı. Programın sunucusu Kenan Işık ise, Gözde Umay Dalkalı'nın alanıyla ilgili böylesine basit bir soruyu bilememesini heyecana bağladı.

TWITTER'DA TRENT OLDU!

Yarışmacının bu yanıtı Twitter'da geniş yankı buldu ve "Yüce Divan" gecenin trentleri arasına girdi. Gözde Umay Dalgalı için yapılan ironik yorumlar da dikkat çekti. İşte o yorumlar...

* TBMM başka hangi adla anılır sorusuna Yüce Divan cevabı veren Yeditepe siyaset bilimi ogrencsinin dersine skype ile Emre Uslu mu baglanıyor?

* Kim milyoner olmak ister'de siyaset bilimi öğrencisi TBMM'nin diğer adına "yüce divan" dedi. eğitim sistemini 40+40+40 yapsan ne yazar..

* Uluslararası ilişkiler okuyan kız TBMM'nin diğer ismine Yüce Divan diyerek elendi. Okey. Yanarım yanarım aldığı bin liraya yanarım.

* Siyasetçi adayı arkadaşTBMM'ye Yüce Divan dedi. Tek hayali de hukuk okumakmış. Allahtan okumamış. Mazallah:)

* Siyaset bilimi okuyan biri "millet meclisinin diğer adı yüce divan" diyebiliyorsa bu durum eğitim sorunu değil zeka sorunudur!

BİZE ULAŞIN