Kaburgadan kulak yapıldı

Samsun'da doğuştan sağ kulak kepçesi olmayan 6 yaşındaki Tuğçe Öksüz'e, kaburga kıkırdaklarından kulak kepçesi yapıldı.

Amasya merkezde ikamet eden ve doğumsal sağ kulak kepçesi olmayan 6 yaşındaki Tuğçe Öksüz, yapılan ameliyatla kulağına kavuştu.

Minik Tuğçe'nin ameliyatla sağ kaburga kıkırdakları alınarak kulak kepçesi şekli verildi. Ameliyat, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ahmet Demir tarafından başarılı bir şekilde yapıldı.

Doç. Dr. Demir ameliyatla ilgili yaptığı açıklamada, "Mikrotia (kulak kepçesi yokluğu/yetersizliği) gibi sorunları olan çocukların okul öncesi dönemde ameliyatlarının tamamlanması okul döneminde bu nedenle oluşabilecek psikolojik sorunları en aza indirmektedir. Bu t��r kulak deformiteleriile ilgili sorunları olan hastaların Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü'nde ameliyat ve tedavileri yapılmaktadır" dedi.

Ameliyat sonrası küçük Tuğçe'nin annesi Kadriye ve Babası Necmi Öksüz, yapılan ameliyattan çok memnun olduklarını belirterek, Doç. Dr. Ahmet Demir'e teşekkür ettiler.

BİZE ULAŞIN