İncirlik'te ABD askerinin feci ölümü

Adana'daki ABD üssü İncirlik'te görevli asker Joel Barrow (20), Seyhan Nehri'nde kano turu yaptıktan sonra kıyıya çıkarken elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgilere göre, İncirlik üssünde görevli Joel Barrow, 4 asker arkadaşı ile Seyhan Nehri'nde kano turu yaptı. Sevgi adası mevkiinde kano turunu tamamlayan ABDli askerler, kıyıya çıkarken orada bulunan elektrik panosuna temas ettiler.

Elektrik akımına kapılan 5 askerden Joel Barrow ağır yaralı olduğu gerekçesiyle Numune Hastanesine kaldırıldı. Barrow burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralı diğer 4 askerin İncirlik üssündeki sağlık kuruluşuna götürüldüğü belirtildi.

Yetkililer, olayda bir kişinin hayatını kaybettiğini, yaralı asker bulunmadığını bildirdi.

İncirlik üssünde görevli Joel Barrow, arkadaşı ile Seyhan Nehri'nde kano turu yaptı. Sevgi Adası mevkiinde kano turunu tamamlayan ABDli askerlerin bir kısmı çıkarken, bir kısmı da Sevgi Adası'na geçti. Adana elektrik trafosuna temas eden Joel Barrow ağır yaralı halde Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Barrow burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ABD'li 6 asker, Adnan Menderes Bulvarı'na kanolarını da alarak gitti. 3'ü Seyhan Baraj gölünde kano turuna çıkan askerlerden 3'ü de Menderes Adası'nda kaldı. Bu sırada yağmur başladı. Kanodaki askerler korunmak için en yakınlarında bulunan Sevgi Adası'na geldi. Burada, saçtan yapılan bir elektrik trafosuna sığınan askerler, yanlarında bulunan enerji içeceklerini içmek istedi. Ne olduysa bu sırada yaşandı. Trafonun içindeki panodaki kaçak elektrik akımına kapılan askerlerden Joel Barrow, ağır yaralandı.

Neye uğradıklarını şaşıran iki asker arkadaşlarını akımdan kurtarıp, suni teneffüs ve kalp masajı yaptı. Ardından ise Menderes Adası'ndaki arkadaşlarına haber verip, ağır yaralı askeri kano ile kıyıya taşıdı. Numune Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan Joel Barrow yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın şokunu yaşayan arkadaşı Joseph Maccabe elinde terliği ile hastane acil servisinde bekledi. Diğer askerlerin ise olayın şokunu yaşadıkları ve İncirlik'teki hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

Bu arada, Emniyet Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ve Olay Yeri İnceleme ekipleri olayın yaşandığı adaya tekne ile gitti. Askerlerin enerji içeceklerinin trafo içinde durduğu görüldü.
BİZE ULAŞIN