Muş'ta korkutan deprem

Bulanık ilçesinde meydana gelen 5.0 büyüklüğündeki deprem, Ağrı, Erzurum, Bitlis, hatta deprem bölgesi Van'da bile hissedildi Can kaybının yaşanmadığı sarsıntıda, bazı evlerde hasar oluştu

Muş'ta, merkez üssü Bulanık ilçesine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Sultanlı köyünde yerin 5 kilometre derinliğinde dün saat 13.35'te 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem ile birlikte ilçede panik ve korku yaşandı. Sarsıntı nedeniyle ilçede vatandaşlar ev ve iş yerinden korku ve panik içinde dışarı kaçtı. Kısa süreli sarsıntı, Muş'un yanı sıra Ağrı, Erzurum, Bitlis ve deprem bölgesi Van'da da hissedildi. Bulanık kaymakamlığı, ilçe ve köylerde hasar olup olmadığı yönünde araştırma başlattı. Can kaybının olmadığı depremde köydeki bazı evlerde hasar oluştu. Bazı ahırlar yıkıldı. Sultanlı köyüne giderek incelemelerde bulunan Bulanık Kaymakamı Ferit Görükmez, Bulanık ilçe merkezinde bazı binalarda çatlaklar olduğunu ifade etti. Görükmez yaptığı açıklamada, "Rüstemgedik beldesindeki bir okulda da çatlak var. Bunun dışında Sultanlı köyündeki evlerde çatlaklar var. Can kaybımız yok, ancak hafif sıyrıkları olar birkaç vatandaşımız var. Yıkılan ahırların alında kalan 3-5 hayvanımız telef oldu. Muş'tan gelecek teknik ekip de daha sonra hasar tespitini yapacak" dedi. Öte yandan Kızılay, depremin ardından bölgeye, 47 çadır 2 bin battaniye 40 katalitik soba 300 paket muhtelif gıdayı bölgeye ulaştırdıklarını bildirdi.

İSTASYONDA PATLAMA...
MUŞ'TA depremin hemen ardından bir akaryakıt istasyonundaki patlamada 1 kişi yaralandı. İstasyon sahibi, depremle birlikte patlamanın meydana geldiğini belirterek, "Bir anda alevler yükseldi. Patlamada yeğenim yaralandı. Hastaneye kaldırıldı" dedi.
BİZE ULAŞIN