Babaları okey oynarken çocuklar arabada yandı

Okey oynamak için kafeye giren 2 kardeş, çocukları otomobilde bıraktı. Çocukların çakmakla oynadığı LPG'li araçta çıkan yangında 3 yaşındaki Baran kaçarken, 1.5 yaşındaki Asmin can verdi

Antalya'nın Kepez ilçesinde dün öğle saatlerinde buluşan Serdal Cuman ile 1.5 yaşındaki kızı Asmin ve kardeşi Sabri Cuman ile 3 yaşındaki oğlu Baran Mehmet Atay Caddesi üzerindeki Nayla Atay Parkı'na geldi. Aracı yol kenarına park eden iki kardeş okey oynamak için parktaki kafeye giderken, çocukları araçta bıraktı. Baran ve Asmin otomobilde oyun oynadığı sırada otomobilin arka koltuğundan alevler yükseldi. Çocukların çığlıklarını duyan vatandaşlar otomobile koşarken araç kısa sürede alev aldı. Bu arada vatandaşlar polis ve itfaiyeye bilgi verdi. 3 yaşındaki Baran, ön kapıyı açarak son anda çıkmayı başardı. Ama Asmin arka koltukta, alevlerin arasında kaldı.

'SOĞUK DİYE BIRAKTIK'
Otomobilin başına koşan Cuman kardeşler aracın LPG'li olması nedeniyle otomobile yaklaştırılmadı. Tamamen yanan çocuk, olay yerinde yaşamını yitirdi. Olaya şahit olan aile ve 3 yaşındaki kuzen Baran ise şoka girdi. Olay yerine gelen ailenin yakınları sinir krizleri geçirdi. Olayda kızını kaybeden Serdal Cuman'ın, "Dışarısı soğuk olduğu için çocukları arabada bıraktık. Torpido gözünde çakmak vardı" dediği belirtildi. İtfaiye ve polis ekipleri, yangının çıkış nedenine ilişkin inceleme başlattı. Tanıkların, çocukların çakmakla oynarken yangın çıkardığını söylediği belirtildi. İtfaiye ekipleri de ilk bulguların, yangının çakmaktan çıktığı yönünde olduğunu kaydetti. Öte yandan LPG'li araçta bir sızıntı olup olmadığı da incelemeye alındı. Cuman ailesinin bir süre önce Adapazarı'ndan gelip Antalya'ya yerleştiği, ailenin trafikte sürücülere çiçek satarak geçimlerini sağladıkları belirtildi. Asmin'in anne babasının da ayrı olduğu öğrenildi.
BİZE ULAŞIN