Çarptığı kadını izleyince yakalandı

Bir kadına çarparak ölümüne neden olduktan sonra ambulansı takip ederek hastaneye giren motosiklet sürücüsünün kimliği, güvenlik kayıtlarından saptandı

Şanlıurfa'da çarptığı kadının ölümüne neden olan motosiklet sürücüsü, kazazedenin durumu merak ederek gittiği hastanedeki güvenlik kamerası görüntülerinden yakalandı. Alınan bilgiye göre, 1 Mart'ta, Atatürk Bulvarı'ndaki otobüs duraklarının önünde bir motosikletin çarptığı 38 yaşındaki 3 çocuk annesi Zeynep Taşçı ağır yaralandı. Kazanın ardından Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Taşçı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Motosiklet sürücüsü ise kazanın ardından kaçtı. Faili meçhul kalan trafik kazasının aydınlatılması için Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu'nun talimatıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde oluşturulan özel ekip sürücüyü yakalamak için bölgedeki tüm MOBESE ve işyeri güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Görüntülerden motosikleti belirleyen polisler, sürücünün çarptığı kadının durumunu öğrenmek için hastaneye gelebileceğini değerlendirdi. Hastanedeki güvenlik kameralarının kayıtlarında önce motosiklet, daha sonra da sürücü tespit edildi.

EHLİYETİ DE YOK

Adresi belirlenen Müslüm Tepe (23), gece yarısı operasyonuyla yakalandı. Gözaltına alınan zanlı, "Bir anda önüme çıktı ve çarptım. Ambulansı izledim. Durumunu öğrenmek için hastaneye girdim. Öldüğünü ve 3 çocuk annesi olduğunu öğrenince ağladım" dedi. Sabıkalı olan Tepe'nin ehliyetinin bulunmadığı belirlendi.
BİZE ULAŞIN