'Çalmadım, yedim' diyen çocuğa 9 yıl hapis istendi

Eskiden çalıştığı büfeden kaşar, salam ve içecek çaldığı ileri sürülen 17 yaşındaki çocuk hakkında 9 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Sanık çocuk ise "Çalmadım, yedim" dedi

Adana Reşatbey Mahallesi'nde Hasan T.'ye ait büfeye 23 Ocak gecesi pencereden giren 17 yaşındaki B.A. içerideki yiyecek ve içeceklerden yiyerek kaçtı. Ertesi gün işyerine girildiğini fark eden Hasan T. kamera görüntülerinden, 1.5 ay önce işten ayrılan B.A.'yı tanıdı. Polise başvuran Hasan T. işyerinden 1.5 kilogram kaşar, 1.5 kilogram salam ve 5 gazlı içecek çalındığı ileri sürerek şikayetçi oldu.

'O GÜN EVDEN KAÇMIŞTIM'
B.A. ifadesinde "Olay günü evden kaçmıştım. Hava soğuk olduğu için eski çalıştığım işyerinin açık penceresinden girdim. 1 dilim kaşar peyniri yedim, 1 tane meyve suyu içtim. Hırsızlık yapmadım. Sabaha kadar dükkanda bekledim. Oğlu M. geldi, birlikte sigara içtik" diyen B.A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcı, B.A. hakkında "nitelikli hırsızlık" ve "gece konut dokunulmazlığını ihlal" suçlarından 9 yıla kadar hapis istemi iddianame hazırladı. İddianame, Adana 2. Çocuk Mahkemesi'nce kabul edilerek dava açıldı.
BİZE ULAŞIN