Kayıp diye aranan genç kız ablasıyla kafede yandı

İstanbul Esenler'de bir kafe yandı. Fuhuştan sabıkalı Nergis Güler ve ablası Yeliz yanarak öldü. Nergis Güler için ailesi kayıp ilanı vermişti

İstanbul Esenler'de bir apartmanın bodrum katındaki kafede dün sabaha karşı yangın çıktı. Yangın dakikalar sonra tüm mekânı sararak patlamaya yol açınca 'Barış' isimli kafenin bulunduğu Orhangazi Caddesi'nde büyük panik yaşandı. Dışarıda park halindeki bir otomobilin de hasar gördüğü yangına müdahale eden itfaiye ekipleri mekanın yangın çıkış kapısını balyozla kırarak içeri girdi. İtfaiye ekipleri içeride yardım bekleyen ve daha sonradan kafeteryada çalıştığı öğrenilen Emrah Karabulut'u yaralı olarak dışarı çıkarmayı başardı. Ancak içeride yığılmış halde bulunan 19 yaşındaki Nergis ve ablası olduğu tespit edilen Yeliz Güler'in öldüğü belirlendi.

"ISITICI DEVRİLDİ"
Kardeşlerin fuhuştan sabıkaları olduğu ayrıca Nergis Güler için geçen hafta ailesinin polise kayıp başvurusu yaptığı ortaya çıkınca yangınla ilgili soruşturma derinleştirildi. İtfaiye raporlarına göre yangının çıkış nedeni elektrikli ısıtıcının devrilmesiydi. Yapılan polis soruşturmasında ise tedavi altına alınan Karabulut'un yangın çıkan kafede aynı zamanda barındığı, ölen iki kardeşin kendisini akşam saatlerinde ziyarete gelip yanında kaldığı öğrenildi. Kafeterya'nın ortağı Barış İpik "Kızları tanımıyorum. Büyük ihtimalle çalışanımız Emrah'ın arkadaşlarıdır" dedi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ise binada doğalgaz olmadığını söyleyerek "Mal sahibi, kadınların evden kaçtığını ve kalacak yerleri olmadığı için burada misafir edildiklerini söylüyor" dedi.
BİZE ULAŞIN