Saçları kesilsin diye verdi ölüsünü aldı

Bursa'da bir üniversite öğrencisi, aylık bakımı için veteriner kliniğine götürdüğü köpeğinin, ertesi gün elektrik akımına kapılarak öldüğünün bildirilmesi üzerine şoke oldu.

Ölen köpek, ekip otosuyla karakola götürülürken, ekipler tarafların ifadesini aldı. Olayın şokunu üzerinden atamayan genç kız ise çok sevdiği köpeğine, kesin ölüm sebebinin tespiti için otopsi yaptıracağını ifade ederek sorumluların cezasız kalmaması gerektiğini söylerken gözyaşlarına boğuldu.

Edinilen bilgiye göre, merkez Nilüfer ilçesi Ataevler Mahallesi'nde oturan 21 yaşındaki Tuğçe Paril, tüyleri ve tırnaklarının kesimi için çok sevdiği Malibu adındaki köpeğini, FSM Bulvarı'ndaki özel bir veteriner kliniğine götürdü. Ertesi gün gelip köpeğini alması istenen Paril, gelen telefonla yıkıldı. Zira büyük bir üzüntü içinde Tuğçe Paril'i arayan veteriner görevlisi, köpeğin geceleyin elektrik kablolarını kemirirken, akıma kapılarak öldüğünü bildirdi. Soluğu gözyaşları içinde veterinerlikte alan üniversite öğrencisi genç kız, polisi arayarak gerekli soruşturmanın başlatılmasını istedi.

Olay yerine gelen ekipler, 1 yaşındaki Pug cinsi köpeğin ölümüyle alakalı inceleme başlattı. Ölen köpeğiyle birlikte ekip otosuna bindirilen Tuğçe Paril'in karakolda ifadesi alındı. Genç kız, çok sevdiği köpeğinin ölümünden sorumlu olan kişilerin cezalandırılmasını istedi.

Köpeğinin cansız bedeniyle evinin yolunu tutan Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Paril, ölen Malibu'ya otopsi yaptırdıktan sonra gerekli hukuk mücadelesi başlatacağını söyledi. Son kez dokunduğu köpeği için gözyaşlarına boğulan Paril, "Gerekli otopsi işlemlerinden sonra adli işlemler devam edecek. Hakkımı sonuna kadar savunacağım. Benim köpeğim öldü. Çok üzgünüm" dedi.

Köpeğinin aylık rutin bakımlarının yapılması için dün akşam saatlerinde veterinere götürdüğünü ifade eden Paril, "Ertesi saban beni aradılar, 'Köpeğiniz bir kaza geçirdi, elektrik çarpması sonucu öldü' dediler. Ortada büyük bir sorumsuzluk var. Mağdur oldum. Köpeğim 10 aydır benimleydi. Ve ben ona çok değer veriyordum. Neye uğradığımı şaşırdım. Bu affedilemez, kabul edilemez bir şey. Veteriner hekimlikte böyle bir ihmal nasıl olur? O da bir can. Ben buraya çocuğumu, köpeğimi emanet etmişim, daha sonra bana öldü diyorlar" diye konuştu.

Olayın ardından polislere haber verdiklerini söyleyen Paril, "Polisler gelip, gerekli tutanakları tuttular. Biz de karakola ifade vermeye gittik. Ardından köpeğimi Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne götürerek otopsi yaptıracağım. Çok üzgünüm keşke köpeğime bir şey olmamış ve bu olaylar yaşanmamış olsaydı" diye konuştu.

Evdeki hazırlıkların ardından Parıl köpeğini otopsi için Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne götürdü.

Polis ekipleri tarafından olayla alakalı ifadesi alınan veteriner görevlisi ise konuyla alakalı açıklama yapmak istemediğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN