Damatların utancı ölüme sürükledi

60 yaşındaki Sebile Yiğit, iki damadının bilezikleri için bir kadını öldürmesinin ardından hayatına son verdi. Yakınları, "Talihsiz kadın damatlarının işlediği cinayetin utancına dayanamadı" dedi

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesine bağlı Geyikdere köyünde yaşayan 4 çocuk annesi Sebile Yiğit (60) önceki gün evinde kendisini asarak yaşamına son verdi. Köyde toprağa verilen Yiğit'in yakınları, cinayetten tutuklanan ve halen cezaevinde bulunan İbrahim Pınarkaya ve İsmail Çiçek'in kayınvalidesi olan kadının, damatlarının karıştığı cinayetten sonra psikolojisinin bozulduğu, utancından toplum içine çıkamadığı ve sürekli ilaç aldığını söyledi. Gözyaşlarına boğulan yakınları, "İki damadı tutuklanınca dünyası yıkıldı. Geride kalan iki kızı ile iki torununa üzülüyordu" diye konuştu. Talihsiz kadını hayata küstüren cinayet geçen aralık ayında yaşanmıştı. Bir çocuk annesi Necmiye Bediha Yavuz, 7 Aralık 2011 günü taksitlerini ödemek için geldiği ilçe merkezinde ortadan kayboldu. Yapılan soruşturmada Yavuz'un en son İbrahim Pınarkaya'ya ait tuhafiye dükkanına girdiği belirlendi.

BİLEZİKLERİ İÇİN ÖLDÜRDÜLER

Teknik takip başlatan polis, bir hafta sonra tuhafiyeci Pınarkaya'nın, bacanağı İsmail Çiçek ile birlikte Kırklareli'nde olduklarını belirledi ve zanlıları yurt dışına kaçma hazırlığı yaparken yakaladı. Necmiye Bediha Yavuz'u bilezikleri için öldürüp ormanlık alana gömdüklerini itiraf eden Pınarkaya ve Çiçek tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN