Böyle soygun görülmedi

Aksaray'da, gurbetçi ailenin içinde uyuduğu otomobilin camlarını kıran hırsızlar içinde altın ve para bulunan 2 çantayı alarak kaçtı.

Uzun süredir Almanya'da çalışan Ahmet Korkmaz (46), eşi ve 3 çocuğu ile birlikte yaz tatili için izin alarak memleketi Gaziantep'e gitmek üzere yabancı plakalı otomobili ile yola çıktı. Aksaray'a kadar gelen Ahmet Korkmaz, gece yarısı uyumak için bir dinlenme tesisine aracını park etti. 3 çocuğu ve eşi ile birlikte yaklaşık 1 saat uyuyan Ahmet Korkmaz'ın otomobilinin yanına saat 01.00 sıralarında sarı renkli bir otomobil yaklaştı.

Otomobilden inen 4 kimliği belirsiz kişi, gurbetçi aile araçta uyurken arka ve yan camlarını kırarak 2 çantayı aldı. Ahmet Korkmaz aracından dışarı çıkamadan hırsızlar kaçtı. Yağmalanan gurbetçi aile olay sonrası şoka girerken polis ekipleri inceleme yaparak delil topladı. Çalınan 2 çantanın içinde 8 burma bilezik, 5 yarım ve 5 çeyrek altın, 3 bin Euro, pasaportlar ile 2 cep telefonu bulunduğu öğrenildi.

Yaşadığı dehşet anlarını anlatan Ahmet Korkmaz, "Uyumak için aracımı park ettim. Gelip camlarımı patlatıp 2 çantamızı alıp gittiler. Arabanın içinde uyuyorduk. Ben fark ettim şahısları ve ikaz ettim, çek git dedim o esnada arabamın camlarını patlattılar, 4 kişilerdi" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN