Kızlarını fuhuşa zorlayan anneye tahliye

Adana'da kızlarının çıplak fotoğraflarını çekip, onları fuhuşa zorladığı iddiasıyla 90 yıl hapis istemiyle yargılanan anne, 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılıp, tahliye oldu.

Yaklaşık 2 yıl önce devriye gezen jandarma ekipleri, merkez Çukurova ilçesi Topalak Mahallesi yakınındaki ormanlık alanda ıslak kağıda sarılı kız çocuklarına ait çıplak fotoğraflar buldu. Yapılan araştırmalar sonucu fotoğrafların şu anda 20 yaşında olan S.D. ile 24 yaşında olan N.D.'ye ait olduğu belirlendi. Jandarma tarafından bulunan kız kardeşler, babalarından boşanan öz anneleri Fahriye T'nin Kemal A. ile para karşılığı birlikte olduğunu, zaman zaman kendilerini de birlikte olmaya zorladığını ileri sürerek, çıplak fotoğraflarının da Kemal A. tarafından çekildiğini, annelerinin de her fotoğraf için çeyrek altın aldığını söyledi. Annelerinin başka erkeklerle ilişki anlarını zorla kendilerine izlettiğini öne süren S.D. olay yaşandığında 8 yaşında, N.D. ise 12 yaşında olduğunu belirtti. Bu iddialar üzerine 28 Ocak 2011'de tutuklanan anne Fahriye T. ile kızlarla ilişkiye girdiği ve fotoğraflarını çektiği iddia edilen Kemal A. hakkında Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Fahriye T.'nin 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı, çocukları fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak ve aracılık ettirmek' suçlarından toplam 90 yıla kadar, Kemal A.'nın ise 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 30 yıla kadar hapsi istendi.

Cinsel istismar suçunu kabul etmeyen Fahriye T., "Ben 12 yıl önce eşimle anlaşamayıp ayrıldım. Eşimle ayrılmadan önce sanık Kemal A. ile zaman zaman cinsel ilişkide bulunuyordum. Kemal A., cinsel ilişkimiz sırasında benim fotoğraflarımı çekiyordu. Ancak, çocuklarıma ait fotoğrafların kim tarafından nasıl çekildiğini bilmiyorum. Ayrıca fuhuş yapmaya giderken yanımda çocuklarımı götürmüyordum. Suçlamayı kabul etmiyorum" diyerek kendini savundu.

Kemal A. da kendine yöneltilen suçlamayı kabul etmeyerek, 'Dosyada bulunan fotoğraflar Fahriye T. veya çocukları tarafından çekilmiş fotoğraflardır. 1996-2000 yılları arasında bu fotoğraflar Fahriye T. ile çocukları tarafından bana verildi. Kimin verdiğini hatırlamıyorum. Birkaç tanesini de hatırlamadığım bir mahallede bulmuştum. Ben Fahriye T. ile 3-4 kez para karşılığında cinsel ilişkide bulundum. Çocuklarla cinsel ilişkide bulunmadım' dedi.

Tanık olarak dinlenen kızlardan S.D. ise, fotoğrafların annesinin de bulunduğu bir ortamda sanık Kemal A. tarafından çekildiğini öne sürerek şunları söyledi:

'Annem bizi ölümle tehdit ettiği için kimseye söylemedik. Babamın olmadığı zamanlarda sanık Kemal A.'yı eve alıyordu. Bize kendisini Bekir olarak tanıtmıştı. Kemal A. ile annem, benim ve kardeşimin yanında cinsel ilişkiye girip, bize de seyrettirdiği gibi giysilerimizi de çıkartıyordu.'
Kızlardan N.D. de, 'Annem sanık Kemal A. ile ilişkileri sırasında 'İzleyin ve öğrenin' diye bizi de yanlarında bulunduruyordu. Ben de sanıklardan şikayetçiyim" diye konuştu.

Tanık olarak dinlenen Fahriye T.'nin eski eşi H.D. ise, çocuklarının çıplak fotoğrafını çektiğini öğrendikten sonra kızlarını annesiyle görüştürmediğini söyledi.

Mahkeme heyeti, Fahriye T.'nin iki kızını 'fuhuşa teşvik' suçundan 9 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına ve tahliyesine karar verdi. Tutuksuz sanık Kemal A. ve Fahriye T., 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan ise zaman aşımından dolayı ceza almaktan kurtuldu.
BİZE ULAŞIN