Küçük Yusuf'a İbrahim Tatlıses sahip çıktı

Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde bulunduğu minibüste silahlı saldırıya uğrayan 7 yaşındaki Yusuf Kerem Demirel'e ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses sahip çıktı. Tatlıses, Yusuf Kerem'i kendi ameliyat olduğu hastaneye aldırdı.

Şanlıurfa'da geçtiğimiz günlerde yaşanan bir silahlı saldırı sonucu bulunduğu minibüste yaralanan 7 yaşındaki Yusuf Kerem Demirel, ağır şekilde yaralanarak kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alınmıştı. Yaklaşık bir hafta boyunca yoğun bakımda kalan Yusuf Kerem hayat mücadelesini sürdürürken, basına yansıyan Yusuf'un acısı, Sanatçı İbrahim Tatlıses'i ayağa kaldırdı.

Yusuf'un yakınlarına ulaşan Tatlıses, ailesi ile irtibata geçerek Yusuf Kerem'i ameliyat olduğu hastaneye aldırmak istedi. Aile ve doktorlarından alınan onayla birlikte Şanlıurfa'ya uçak ambulans gönderildi. Hayati tehlikesi devam eden Yusuf, GAP Havaalanı'na götürülerek uçak ambulansla İbrahim Tatlıses'in ameliyat olduğu İstanbul Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı.

İbrahim Tatlıses, 14 Mart 2011 yılında uğradığı saldırı sonucu kafasından yaralanmıştı. Tatlıses, kaldırıldığı İstanbul Acıbadem Hastanesi'nde ameliyata alınarak hayata tutunmuştu.

ANNESİNİN KUCAĞINDA VURULDU

TATLISES: DAMDAN DÜŞENİN HALİNDEN DAMDAN DÜŞEN ANLAR

Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa'da minibüste silahlı saldırıya uğraması sonucu ağır yaralanan ve kendisinin tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi'ne getirilen 7 yaşındaki Yusuf Kerem Demirel'in ailesine manevi destek verdi. Tatlıses 'Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar' dedi.

Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses ile silahlı saldırıya uğrayan küçük çocuğun babası İbrahim Demirel, hastane önünde basın açıklaması yaptı. 'Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar' diyen Tatlıses, 'Sadece Urfa'da olan bir olayı duyduk. Hani damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. Bakan Faruk Çelik'e telefon açtık. O da Sağlık Bakanlığını devreye soktu. Sağlık bakanlığı uçağı hemen çocuğu alıp geldi. Magandalara buradan sesleniyorum. Bu tür kazalarda illaki onların parmağı var. Bu tür şeylere kader diyelim ama kaderi de biraz yaratan onlar. Dünyanın her yerinden dua bekliyoruz. Çünkü ben dualarla ayaktayım. Orada milyon defa prova yapsan o kurşun gelip çocuğa değmez. İşte burada Allah'ın hikmeti devreye giriyor. Bunu yapan da yaptıran da yüce Allah sağlığına kavuşturacak olan da yüce Allah' dedi.

Basın mensuplarının 'Hastane masraflarını siz mi üstlendiniz' diye sorması üzerine Tatlıses, 'Masrafla ilgisi yok ben manevi destek oluyorum. Ailenin buna ihtiyacı yok. Doktor ameliyattan çıkacak çocuğu alacaklar' diye konuştu. 7 yaşındaki küçük Yusuf'un babası İbrahim Demirel ise, 'Allah kimsenin başına böyle bir şey vermesin. Allah bizi bu dar durumdan kurtarsın. Her kim kendi elinden gelirse onu yapacak. En büyük şey dua olacak ama herkesten de destek bekliyoruz. Benim çocuğum şu anda maharetli ellerde. Benim çocuğum şifa bulacak' dedi.

BİZE ULAŞIN