Alabora olan sandalda can pazarı...

Avcılar'da, 5 kişilik aileyi taşıyan sandal rüzgâr nedeniyle alabora oldu. 4 kişi sahile yüzerek ulaşırken, 17 yaşındaki Okan Can Karataş dalgaların arasında kayboldu

İstanbul Avcılar'da, balık tutmak için denize açılan 5 kişilik ailenin içinde bulunduğu sandal şiddetli rüzgâr nedeniyle alabora oldu. Devrilen kayıkta bulunan 4 kişi kendi imkânları ile sahile ulaştı. Önceki gün kaybolan 17 yaşındaki Okan Can Karataş'ın cesedine dün akşam saatlerinde ulaşılabildi. Lise öğrencisi Karataş, iki ağabeyi ve iki yengesi ile birlikte balık tutmak için önceki gün 17.00'de sandal kiraladı. Sandal kıyıdan 150-200 metre açıkta rüzgârın şiddetini arttırması üzerine alabora oldu. Sandalda bulunan ve Almanya'da çalışan Volkan Karataş, yüzme bilmeyen karısını kurtararak kıyıya çıkardı. Teknedeki diğer 3 kişi ise Karataş'a tutunması için bir tahta atarak yardım etti. Ancak Karataş, dalgaların arasında sürüklenerek gözden kayboldu. Güçlükle kıyıya ulaşan grup, konuyu polise iletti. Olay yerine gelen sahil güvenlik ekipleri, Karataş'ı kurtarmak için çalışma başlattı. Havanın kararmasıyla, arama çalışmalarına önceki gece ve dün günün ilk saatlerinde ara verilmesine tepki gösteren baba Mevlüt Karataş, "Vatandaşın canı bu kadar ucuz mu" diye sordu. Karataş'ın cesedine dün gün akşam saatlerinde ulaşıldı.

CAN YELEĞİ VERMEDİLER

Teknede kayıp kardeşi ile beraber bulunan ve o anı yaşayan ağabey Volkan Karataş, her şeyin bir dakikada gerçekleştiğini belirterek "Bir anda deniz patladı, kiraladığımız motorlu sandalın kenarından su almaya başladığını sonradan fark ettik. Motorlu sandala binerken ne can yeleği verdiler ne de başka bir şey. Sadece sandalın kürekli mi motorlu mu olduğu hakkında pazarlık yapıldı. Kaç kişi bineceğimizi bile sormadılar. Hiçbir tedbir, önlem yok" ifadesini kullandı. Dalgaların kardeşini açığa sürüklediğini vurgulayan ağabey "Çevremizde en az 35 sandal daha vardı.Yardım çığlıklarımızı kimse duymadı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN