Hava iyice ısınacak

Yapılan son değerlendirmelere göre: Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey kesimleri ile Sinop, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars ve Ardahan ile Erzurum'un kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, güney kesimlerde yer yer mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların;Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt, Artvin, Kars ve Ardahan ile Erzurum'un kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, Su baskını, Yıldırım, Heyelan vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Orta ve Doğu Karadeniz'de 1 hafta boyunca yağış bekleniyor

Orta ve Doğu Karadeniz'de etkili olan yağışın, gelecek 1 hafta boyunca aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Samsun Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Samsun Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğü'nden bugün alınan meteorolojik uyarıda, Orta ve Doğu Karadeniz'de etkili olan yağışın gelecek bir hafta boyunca devam etmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada, meydana gelebilecek sel, su baskını, taşkın ile eğimin yüksek olduğu yerlerde heyelan tehlikesine karşı ilgililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde İstanbul'un Pendik, Kartal ve Tuzla ilçelerinde hafif sis görülmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Sinop, Karabük, Kastamonu ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerine kadar Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Artvin çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kars ve Ardahan ile Erzurum'un kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin batı kesimlerinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BİZE ULAŞIN