Kırmızı ışık magandası Sude'nin kâbusu oldu

Sude'ye çarpan şoför 12 saat sonra "hayati risk yok" denilip serbest bırakıldı. Minik kız ise 3 haftada 8 ameliyat geçirdi. Aile isyanda...

O gün annesinin iş yerine, mezuniyet balosunda giyeceği kıyafeti almak için gitmişti Buse. Bir ara dayısıyla market alışverişi yapmaya çıktı. Ancak dönüşte hayatını karartacak o kazanın kurbanı oldu. 12 Haziran günü dayısıyla karşıdan karşıya geçerken, kırmızı ışıkta hızla geçen bir otomobilin çarpmasıyla tüm vücudu yaralandı. Sağ bacağı kopma noktasına geldi, sol omuzu parçalandı, yüzünde ve vücudunun birçok yerinde derin sıyrıklar oluştu. Güvenlik kamerasının saniye saniye kaydettiği kazada, sürücü kaçtı, yoldan geçen araçlar ise yardım etmek yerine gaza basıp olay yerinden uzaklaştı. Şans eseri ölümden dönen Sude Sarıoğlu, 20 günde 8 ameliyat geçirdi. 11'nci yaşına hastane odasında bedeninin kaldıramayacağı kadar ağır acılar çekerek girdi.

HEM DE EHLİYETSİZ

Bacağına bakmaya dayanamıyor, aynaları reddediyor. Ağrıları morfinle dindirilen, uyku ilacıyla uyuyabilen küçük kız, kendisine çarpıp kaçan 17 yaşındaki ehliyetsiz sürücü hakkında "Ben ona bir kötülük yapmadım ki! Neden bana çarpıp gitti" diyor. Kaza sırasında yanında olan dayı Erhan Özkuloğlu, "Öldü zannettim. Şans eseri bir ambulans geçiyordu. Hemen hastaneye kaldırdık. Sürücü Hamza Harman ise frene bile basmadan kaçıp gitti." dedi.

GELİŞİM RİSKİ VAR

Olaydan 2 saat sonra yakalanıp, 12 saatte serbest bırakılan Harman'ın tutuklanmamasına isyan eden dış ticaret uzmanı anne Nurfer Özkuloğlu "Kızımın hayati risk olmadığına 24 saat geçmeden nasıl karar verip de sürücüyü bıraktılar. Adam öldürmeye teşebbüs bu. Maalesef kanun ondan yana. Kaza tutanağı kızımı yüzde yüz haklı buluyor. 'Adli Tıp Raporu en yüksek derecede yaralandı' diyor ama çocuk dışarıda. Kızım neden dışarıda diye ağladı. 3 haftada 8 ameliyat geçirdi. Acımızla baş başa kaldık. Çocuğun ailesinden arayıp soran olmadı. Doktorlar, ne gibi hasarlar kalacağının bir yıl sonra netleşeceğini söylüyor. Yürüyüp yürüyemeyeceği belli değil. Omuz ve ayak bileğindeki büyüme plakları hasar gördüğü için belki hep 11 yaşındaki boyuyla kalacak. Bu sene okula gitmeme ihtimali var "diye konuştu.

BİZE ULAŞIN