Gübreden sıvı deterjan yaptılar

Adana'da ünlü bir deterjan markasının sahtesini üreten bir iş yerine operasyon düzenlendi. Dış ambalaj olarak orijinali ile bire bir aynı olan sahte deterjanların yapımında bir çok kimyasal maddenin yanı sıra üre gübresi de kullanıldığı belirtildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube Ekipleri, elde ettiği istihbarat sonucu merkez Seyhan ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesi'nde sahte bulaşık deterjanı üreten iş yerini takibe aldı.

Yaklaşık 2 aydır takip edilen iş yerine sabah saatlerinde operasyon düzenleyen ekipler, bin 600 adet satışa hazır deterjan ele geçirdi. Ekipler ayrıca 10 bin 400 adet boş kutu, doluma hazır bin 300 litre sıvı deterjan, 5 tonluk plastik tank, 1 buçuk tonluk karıştırıcı tank, dolum pompası, 1 paketleme, kodlama ve etiketleme ile 300 kiloya yakın kimyasal madde de ele koydu.

Operasyonda iş yerinde dolum yaparken suçüstü yakalanan İbrahim K. (36) ise gözaltına alındı. Dış ambalaj olarak orijinali ile bire bir aynı olan sahte deterjanın yapımında bir çok kimyasal maddenin yanı sıra üre gübresinin de kullanıldığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN