6 il için önemli uyarı

Yapılan son değerlendirmelere göre: Orta ve Doğu Karadeniz ile Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Yozgat, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop, Samsun, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, iç ve doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

6 İL İÇİN YAĞIŞ UYARISI

Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ndün yapılan açıklamada, bugün saat 19.00'a kadar Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun çevreleri ile 12.00-18.00 saatleri arasında Trabzon çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak ile birlikte yerel dolu yağışı beklendiğinden sel, su baskını, heyelan, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Öte yandan, Sinop'un Ayancık, Çatalzeytin, Türkeli, Erfelek, Boyabat, Saraydüzü ve Durağan ilçelerinde 12.30'a kadar kuvvetli gökgürültülü sağanak beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan, taşkın, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Yağışın; aralıklarla yerel olmak üzere bugün Sinop çevrelerinde etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Diğer taraftan, Kastamonu'nun Bozkurt ve Abana ilçelerinde saat 12.30'a kadar kuvvetli gökgürültülü sağanak beklendiğinden ani sel, su baskını, heyelan, taşkın, yerel dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s)esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s)esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusunun parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinin kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık , zamanla parçalı ve çok bulutlu, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Sinop çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; zamanla Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ve Ordu ile zamanla Giresun ve Trabzon çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyi parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında, batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN