Metro tünelinde bağımlı dehşeti

İstanbul Ataköy'de, çürümüş bir kadın cesedi bulundu. Kadının yaklaşık bir ay önce bıçaklanarak öldürülen madde bağımlısı Fatma Düz olduğu belirlenirken, katil zanlısı olarak ise 2 madde bağımlısı gözaltına alındı

İstanbul Bakırköy'de, çürümüş bir kadın cesedi bulundu. Olayla ilgili 2 madde bağımlısı gözaltına alındı. İddiaya göre; 24 yaşındaki Fatma Düz, Ataköy Metro İstasyonu'na ve Sinan Erdem Spor Salonu'na 150 metre mesafedeki metro tüneli girişinde bir ay önce bıçaklandı. Cesedi ise Ataköy girişinde bir ekip otosunu durduran madde bağımlısı 23 yaşındaki Yakup Y.'nin arkadaşı 20 yaşındaki Ayhan B.'nin bir kadını bir ay önce öldürdüğünü ihbar etmesiyle bulundu. Yakup Y. polisleri yanına alarak sadece kemik ve elbiseleri kalmış kadın cesedinin metro girişindeki yerini gösterdi. Polis, cesedi kimliğinin ve öldürülüş şeklinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na sevk etti. Bakırköy Asayiş Büro dedektifleri ise cesedin yerini gösteren madde bağımlısı Yakup Y.'yi gözaltına aldı. Yakup Y. öldürülen kişinin Fatma Düz olduğunu ve yine madde bağımlısı arkadaşı Ayhan B. tarafından öldürüldüğünü söyledi. Polis, Ayhan B.'yi Bakırköy'de yakaladı. Cinayeti kabul etmeyen Ayhan B. kendisini ihbar eden arkadaşı Yakup Y.'nin ablası ile ilişkisi olduğunu, ilişkiye karşı olduğu için de kendisine iftirada bulunduğunu söyledi.

BİR ÇOCUK ANNESİ
Öldürülen bir çocuk annesi Düz, bir yıl önce Fransa Rennes Üniversitesi, Umut Çocukları Derneği ve Sokak Kedisi Dergisi'nin ortak projesi olan "Benim Dünyam" isimli projede yer almış ve TRT'de yayınlanan bir programa konuk olmuştu. Düz, programda "Babam öldükten sonra annem beni 3 yaşında yurda verdi. 14 yaşında yurttan ayrıldım. Zorla madde bağımlısı bir çocukla evlendirildim. 16 yaşında çocuğum oldu. 3 sene sonra boşandım. Tekrar madde bağımlısı oldum. Çocuğum benim gibi sokaklarda yaşamasın diye onu çocuk esirgeme kurumuna verdim. İnşaatlarda yaşıyorum. Günlük ihtiyaçlarımı da Umut Çocukları Derneği'nde karşılıyorum" demişti.
BİZE ULAŞIN