Polis lojmanları önünde patlama

Mersin'de polis lojmanları önündeki vestiyere konulan ses bombasının patlaması sonucu 2 otomobil hasar gördü. Aynı gece kentteki 2 alış veriş merkezine daha patlayıcı madde atıldı.

Merkez Toroslar ilçesi Akbelen Mahallesi'ndeki Osmaniye Polis Merkezi'nin de bulunduğu polis lojmanları önünde patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte lojmanda bulunanlar korku içinde sokağa dökülürken, olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Yapılan araştırmada patlamaya, lojmanlar girişindeki vestiyere bırakılan ve içi çiviyle güçlendirilmiş ses bombasının neden olduğu belirlendi. Yaralananın olmadığı patlamada, bina önünde bulunan 2 otomobilde küçük çapta hasar meydana geldi. Görgü tanıkları, patlamanın oldukça güçlü olduğunu ifade ederken, uzman ekipler olay yerinde inceleme yaptı.

Öte yandan, polis lojmanları önünde meydana gelen ilk patlamadan yaklaşık yarım saat sonra kentin değişik noktalarında art arda iki patlama daha yaşandı. Bu olaylarda da merkez Yenişehir ilçesi ve Mezitli ilçesindeki 2 ayrı alış veriş merkezine patlayıcı madde atıldı. Her iki olayda saldırıya uğrayan iş yerlerinde maddi zarar oluştu. Polis, görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda bir araçla kaçtıkları belirlenen saldırganların yakalanması için çalışma başlatırken, kent genelinde güvenlik önlemleri arttırıldı.
BİZE ULAŞIN