Taksim’de çıplak eylemciye linç girişimi

Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın üstüne çırılçıplak çıkarak eylem yapan şahıs, polis tarafından gözaltına alındığı sırada vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Polis çıplak eylemciyi öfkeli kalabalığın elinden zor kurtardı.

Tarlabaşı Bulvarı'ndan Taksim Meydanı'na vatandaşların şaşkın bakışları arasında çırılçıplak yürüyen şahıs, daha sonra Atatürk Anıtı'nın üstüne tırmanarak çevreye küfretmeye başladı. Bu sırada vatandaşlar şahsa büyük tepki gösterdi. Şahsı anıtın üzerinden indirip linç etmek isteyen vatandaşları polis güçlükle sakinleştirdi.

Anıtın etrafında toplanan vatandaşlar çıplak şahsın eylemine devam ettiğini görünce öfkelendi. Bu sırada küfrederek eylemini sürdüren şahsa müdahale etmek için bir polis anıta çıktı. Şahıs ile bir süre konuşan polis bir miktar para verdi. Bunun üzerine şahıs inmek için ikna edildi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLERÇevik kuvvet ekipleri şahsın etrafını sardı. Beyaz bir çarşaf ile üzeri örtülen şahıs hızlı bir şekilde polis otosuna götürüldü. Bu sırada vatandaşlardan bazıları şahsı linç etmek istedi. Polislerin müdahalesiyle vatandaşlar uzaklaştırıldı. Şahıs gözaltına alındıktan sonra sorgulanmak üzere Taksim Polis Merkezi'ne götürüldü.

Olayı gören ve şahsa müdahale eden vatandaşlar ise şahsın çıplak olarak anıta geldiğini ve çevreye küfürler yağdırdığını söyledi. Öfkeli vatandaşlar, şahsı aşağı indirmek istediklerini ve polisin kendilerine izin vermediklerini söyleyerek tepki gösterdi.

BİZE ULAŞIN