Liseli Tuğba’nın şok eden ölümü

Adana'da bir okulun bahçesinde sevgilisini boğarak öldüren zanlının müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Çukurova ilçesine bağlı Şambayadı Mahallesi'ndeki Şehit Bahattin Kalaycı İlköğretim Okulu bahçesinde 29 Nisan'da lise öğrencisi sevgilisi Tuba Genç'i (19) öldürdükten sonra hayata döndürmek için tokatlayıp öperken polislerce yakalanıp tutuklanan katil zanlısı Tahsin Can B. (22), Adana 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Polisteki ve savcılıktaki ifadesinde, 'Biz hiçbir zaman evlenemeyiz beni öldür dedi. Bunun üzerine ellerimle boğazını sıkarak öldürdüm' diyen zanlı, mahkemede sevgilisini nasıl öldürdüğünü hatırlamadığını söyledi.

Tuba Genç ile yaklaşık 2 yıldan beri arkadaş olduklarını belirten şahıs, 'Sakarya'ya kaçmıştık. Hamile olduğunu söyleyince nikah işlemleri başlattık. Ancak, annesinin çağırdığını söyleyip Adana'ya döndü. Bir süre sonra ben de döndüm. Karşılaştığımızda bebeği aldırdıklarını söyledi. Olay günü buluştuk. Bebek konusunu sordum. 'Keyfimin kahyası mısın? Sen yokken başkası ile arkadaşlık yaptım' dedi. Gerisini hatırlamıyorum. O benim her şeyimdi' dedi.

Kızı ile sanığın arkadaş olduklarını ve birlikte 2 kez kaçtıklarını anlatan baba Özlem Genç, 'Sanıktan şikayetçi oldum ancak, kızım davacı olmadığı için işlem yapılmadı. Sanığın ailesi ile görüşüp, evlendirme niyetleri olup olmadığını sordum. Babası da kendisi de evlenme olayının olmayacağını söyledi. Kızımı kandırıp, öldürdü' diyerek sanığın en ağır cezaya çarptırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın cezai ehliyetinin araştırılması ve olay yerindeki güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
BİZE ULAŞIN