Öldürüldükten bir gün sonra kızı oldu

Almanya'da rehin alınarak öldürülen Türk çilingir Mustafa Güler'in hamile eşi erken doğum yaptı. Güler'in kayınpederi, damadının ölümünün savcılığın hatası olduğunu söyledi

Almanya'da kirayı ödemediği için evden atılmasına karar verilen kiracı Bernhard K. (53) tarafından rehin alınıp öldürülenlerden Türk çilingir Mustafa Güler'in hamile eşi rahatsızlanınca erken doğum yaptı. Karlsruhe Şehir Hastanesi'nde sezaryenle dünyaya gelen bebeğin ismini, ölen Mustafa ile eşi Zeynep'in birlikte vermeyi planladığı öğrenildi. Kız olan ve henüz isim konulmayan bebeğin normalde 10 gün sonra doğması bekleniyordu. Mustafa Güler'in 5 yaşında Fatma ve 9 yaşında Selim adlı iki çocuğu daha bulunuyor. Mustafa Güler'in kayınpederi Ahmet Albayraktar, 4 kişiyi öldüren adamın problemli ve tehlikeli olduğunun polis tarafından bilinmesine rağmen, hiçbir önlem alınmadan eve girilmesine sert tepki gösterdi. SABAH'a konuşan acılı kayınpeder, "Bu adamın bir gün önce sevgilisini vurduğu iddia ediliyor. Tehlikeli biri olduğu belli. Özellikle savcılık bu konuda suçlu. Damadımı kurban ettiler" dedi.

EŞİ DOKTOR GÖZETİMİNDE

Eşinin ölüm haberini alır almaz fenalaşan ve hastaneye kaldırılan Zeynep Güler'in doğumdan sonra da doktor kontrolünde tutulduğu belirtildi. Mustafa Güler'in cenazesi, Karlsruhe'nin Durlach semtindeki DİTİB Fatih Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere Gaziantep'in Yavuzeli ilçesine bağlı Sarılar Köyü'ne gönderilecek. Mustafa Güler'in ölüm haberini alan yakınları başsağlığı için Durlach semtindeki evine akın ediyor. Karlsruhe'de kiracı olduğu evden mahkeme kararıyla tahliye edilmek istenen Fransız uyruklu kiracı, rehin aldığı ev sahibini, yeni kiracıyı, icra memurunu ve çilingir Mustafa Güler'i öldürüp intihar etmişti.

Mustafa BORAK / KARLSRUHE

BİZE ULAŞIN