Polisten 'şaka' cezası!

Antalya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, yaz aylarında sahil şeridinde otomobillerde meydana gelen hırsızlık olaylarının önüne geçmek amacıyla park halindeki araçlara şaka olarak ceza makbuzu görünümünde uyarı yazısı bıraktı. Vatandaşlar trafik cezası yerine uyarı ceza aldıklarını görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, yaz aylarında sahil şeridindeki park halindeki otolarda meydana gelen otodan hırsızlık olayları ile mücadele kapsamında yeni bir uygulama başlatıldığı belirtildi.

Uygulama kapsamında Lara ve Konyaaltı sahil şeridinde görevlendirilen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontrollerde; tedbirsizce penceresi, kapısı açık, şahsi eşyaları aracın görünür yerinde bırakmış, şekilde park edilen araçların ön camına uyarı yazısı bırakıldı.

Yazıda 'Bu bir ceza makbuzu değil sadece uyarıdır, lütfen aracınızın içerisinde eşyalarınızı bırakmayın' ifadelerine yer verilirken, vatandaşların kendilerince alabilecekleri basit önlemler ile oto ve otodan hırsızlıkların önüne geçilebileceği bilincinin artırılması hedefleniyor.

Uygulama çerçevesinde Lara ve Konyaaltı sahil bandında tedbirsiz halde park edildiği tespit edilen bin 521 araca şaka olarak ceza makbuzu bırakıldı. Trafik ceza makbuzunu görüp inceleyen 223 vatandaşa, bunun bir ceza makbuzu olmadığı, sadece bir uyarı yazısı olduğu anlatıldı. Vatandaşlara ayrıca; fırsat suçlarına imkan vermemeleri konusunda bilgilendirilirken, alınacak kişisel önlemler anlatıldı.
BİZE ULAŞIN