Adana'da 'yılan' operasyonu

Adana'da evinin bahçesinde yaklaşık 1.5-2 metre uzunluğunda yılan gören bir kadınının, Can-Kur ve polisi aramasıyla başlayan 'Yılan Operasyonu', yılanın odunlukta bulunmasıyla son buldu. Yılanı gören meraklı vatandaşların korkudan çığlık attığı görüldü.

Edinilen bilgiye göre; olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Akkapı Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, Perihan Varol arkadaş ve kızları ile birlikte otururken, siyah renkli yaklaşık 1.5-2 metre uzunluğunda bir yılan görünce çığlık attı. Bunun üzerine komşuları bahçeye gelerek, yılanı kürekle öldürmeye çalıştı. Yaralanan yılan bahçenin içinde bulunan odunluğa kaçtı.

Odunluğa girmeyi göze alamayan ev sahibi ve komşusu, durumu polise ve Can-Kur ekiplerine bildirdi. Olay yerine önce gelen polis, odunluğa baktı ancak yılan sokmasından çekinerek müdahale etmedi. Bir süre sonra ise olay yerine Can-Kur ekipleri geldi. Ekipler, önce odunlukta bulunan malzemeleri dışarı taşıdı. Daha sonra da yılanı bulup, kafasını bastırarak yakaladı.

Yılanı yakalayan Can-Kur elemanı Hamit Uluğ, yılanı dışarı çıkartıp koluna doladı. Bu arada evin bahçesine gelen meraklı vatandaşlar cep telefonuyla yılanı görüntüledi. Uluğ, yaralı yılanın tedavi edildikten sonra doğaya bırakılacağını söyledi. Ev sahibi Perihan Varol ise, yılanı gördükleri an çok korktuklarını komşularının yılana vurmasıyla birlikte kendilerine saldırmaya çalıştığını kaydetti. Yakalanan yılan daha sonra Uluğ tarafından götürülmek isterken, yılanın hareketlenmesi sonucu meraklı vatandaşlar korkudan çığlık attı.
BİZE ULAŞIN