Karısı terk etti diye kendini ve oğlunu astı

Lüleburgaz'da eşi tarafından terk edilen Şadan Altay, önce 10 yaşındaki oğlu Kaan'ı ağaca astı, sonra da aynı ağaca kendini asarak intihar etti

Kırklareli'nde, eşi evi terk eden Şadan Altay, 10 yaşındaki oğlunu öldürüp intihar etti. Baba oğulun cesetleri aynı ağaçta asılı bulunurken, anne sinir krizleri geçirdi. Tüyler ürpertici olay, önceki akşam saatlerinde Lüleburgaz'da meydana geldi. İlçede bir halı fabrikasının ortağı olan 36 yaşındaki Şadan Altay, bir süredir eşiyle kavga ediyordu. Son olarak 3 ay önce yaşanan kavganın ardından Şerife Altay, 10 yaşındaki oğlu Kaan'ı da alarak baba evine döndü.

'İKİMİZİ DE ÖLDÜRÜRÜM'
Şadan Altay zaman zaman aynı ilçedeki kayınpederinin evini arayarak eşini eve dönmesi için ikna etmeye çalıştı. Fakat bu girişimlerinde başarılı olamayan Altay, geçen çarşamba günü, gezdirmek bahanesiyle oğlunu alarak kayınpederinin evinden ayrıldı. Cuma sabahı eşini arayan Şadan Altay, onu yine eve dönmeye çağırdı. İddiaya göre de eşine, "Bana dönmezsen oğlumuzu ve beni bir daha göremezsin, ikimizi de öldürürüm" dedi. Bunun üzerine anne Şerife Altay, hemen polise giderek oğlunun kaçırıldığını bildirdi. Polis de baba-oğlu aramaya başladı.

TARLADA BULDUlAR
Çalışmalar gün boyu sonuç vermedi. Ancak akşam saatlerinde ilçeye 10 kilometre uzaklıktaki Eski Bedir köyündeki tarlasına giden bir çiftçi, ağaçlık alanda kapıları açık halde bir minibüs olduğunu gördü. Araca yaklaşan çiftçi, aynı ağaçta asılı baba oğulu fark etti. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma ve sağlık ekipleri ağaçta asılı iki kişinin öldüğünü belirledi. İlk incelemelere göre Şadan Altay'ın oğlunu öldürdükten sonra intihar ettiği sanılıyor. Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından cesetler ağaçtan indirildi ve otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Oğlu ile eşinin öldüğünü öğrenen talihsiz kadın ise sinir krizi geçirdi.
BİZE ULAŞIN