Nikah sonrası gelin arabasına değil tramvaya bindiler

Eskişehir'de vatman olan damat, nikah sonrası eşini gelin arabasına değil kullandığı tramvaya bindirdi.

  • İHA
  • Yaşam
  • Pazar 08.07.2012 15:25
Vatman olan damat Berkan Ergüt (28), 1,5 yıl önce tanıştığı Bengül Koçanlı (27) ile hayatlarını birleştirdi. Evliliklerine renk katmak isteyen çift, Hava Müzesi Tramvay Durağı'nda vatman koltuğuna birlikte oturdular. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESTRAM Şirketi'nde 2 yıldır vatman olarak çalışan Berkan Ergüt, bir dershane de yönetici olarak çalışan Bengül Ergüt ile evlendi.

Otogar - Yunus Emre Devlet Hastanesi seferini yapan tramvayı kullanan bir vatman, Havacılık Müzesi durağından tramvaydan inip yerini meslektaşı olan damat Berkan Ergüt'e verdi. Damat Ergüt de yanına gelin Bengül Ergüt'ü oturttu. Erkan Ergüt, tramvayı 2 durak kullandıktan sonra son durak olan Yunus Emre Devlet Hastanesi önünde tekrar meslektaşına verdi.

Evliliklerinin farklı olmasını istediklerini söyleyen Vatman Berkan Ergüt, "Sıradan olmasını istemedim. Eşime de bir sürpriz yapmak istedim. Yıllar sonra gülümseyerek anımsayacağımız güzel bir anımız oldu" dedi. Bengül Koçanlı Ergüt ise, "Berkan ile bir eğitimde tanıştık. Sonra fark ettik ki aynı mahallede oturuyoruz. Meğer komşuymuşuz. Vatman koltuğuna oturmak bana sürpriz oldu" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN