İki minibüs kafa kafaya çarpıştı

Tuzla'da bir yolcu minibüsü ile kapalı kasa bir başka minibüsün çarpıştığı kazada 15 kişi yaralandı.

Gebze-Harem hattında çalışan ve sürücüsü tespit edilemeyen 34 M 5814 plakalı yolcu minibüsü, D-100 karayolu Tuzla İçmeler mevkiinde kontrolden çıkarak karşı şeride geçti. Minibüs, bu sırada 34 ED 6488 plakalı kapalı kasa bir minibüs ile çarpıştı.

Kazada, 34 M 5814 plakalı minibüsteki 14 kişi ile diğer minibüste bulunan 1 kişi, araçlarda sıkıştı. Kaza nedeniyle olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi sevk edilirken, araçlarda sıkışan Fahri ve Müşerref Gün, Zeynep Özdinletir, Kerem ve Yağmur Ocak, Urfu Demirel, Hakan Yılmaz ve 5,5 aylık hamile olduğu öğrenilen Nezahat Altuntaş Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, diğer yaralılar Serhat Söylemez, Meral Öztürk, Murat Teoman, Mahir Hacit, Muammer Gözeller, Mehmet Öztürk ve Yılmaz Bozyiğit ise ambulanslarla Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaza nedeniyle 2 minibüs de kullanılamaz hale gelirken, Ankara istikametinde trafiğe kapanan yol, araçların kaldırılmasının ardından yeniden açıldı.

Kaza yerinden ilk görüntüler!

BİZE ULAŞIN