Ünlü yoga üstadına kıskanç koca tehdidi

Yoga üstadı Dr. Akif Manaf, bir kadın öğrencisinin eski kocası tarafından tehdit edildiği iddiasıyla savcılığa başvurdu. Sedat D. hakkında 5 yıl hapis istendi

Himalayalar'da yıllarca kalarak büyük yoga üstadı olan Dr. Akif Manaf, Şahsine adlı kadın öğrencisinin eski kocası tarafından tehdit edildiği iddiasıyla savcılığa başvurdu. Savcılık, yoga üstadı Manaf'a "Bir Şahsine için hayallerini yıkma", "Sen hiç nezarethanede yoga yaptın mı?" şeklinde mesajlar gönderen Sedat D. hakkında 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Henüz 7 yaşındayken yogaya başlayan ve 1994 yılında Hindistana yerleşip Himalayalar'da yaşayan yoga üstadlarından ders alarak 'Yogi' mertebesine ulaşan Dr. Akif Manaf, Türkiye'ye döndükten sonra kurduğu Yoga Akademy Merkezi'ne devam eden Şahsine adlı öğrencisinin eski kocası Sedat D.'den, 24 Temmuz 2011 tarihinde tehdit içerikli bir mesaj aldı. Manaf'ın cep telefonuna gelen mesajda, "Kardeş.. son zamanlarda yaşadığın sıkıntılardan kurtulmak istiyorsan öğrencilerden Şahsine'ye, onu bir daha camianda görmek istemediğini açık ve net şekilde bildir. Sen rahat et... Bir Şahsine için hayallerini yıkma" yazıyordu.

"NEZARETHANEDE YOGA YAPTIN MI?"
Tehdit dolu mesajı okuyunca şaşkına dönen Manaf, şikayetçi olmadı. Ancak Yoga Akademy'nin Bolu'da yapacağı kamp öncesi Sedat D. Manaf'ın cep telefonuna yeni bir mesaj geldi. 30 Aralık tarihinde gelen mesajda, "Bolu'da sıkıntı çıkar, Şahsine gelmesin... Yaa sen hiç nezarethanede yoga yaptın mı? Artık orada yapacaksın" ifadeleri yer alıyordu. Bunun üzerine Manaf, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na Sedat D. tarafından tehdit edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Soruşturmayı tamamlayan savcılık Sedat D. hakkında tehdit suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla istemiyle iddianame hazırladı. Sedat D.'nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkartılacak.
BİZE ULAŞIN