Ayının attığı taş hastanelik etti

  • İHA
  • Yaşam
  • Salı 10.07.2012 17:49

Erzurum'un Aziziye İlçesi'ne bağlı Aynalıkale köyünde yaşayan 44 yaşındaki Mevlüt Dilekçi, hayvanlarını sulamaya götürürken, ayının attığı taş ile yaralandı. Can havliyle abisini arayan Dilekçi aynın abisine de saldırması üzerine Jandarmayı aradı. Jandarmadan acil yardım isteyen ve yayladan ambulans helikopterle alınan Dilekçi, 5 gün yoğun bakımda yattıktan sonra servise alındı. Dilekçi, "Ayı beni yemeye karar vermişti. İmdadıma helikopter yetişti" dedi.

Olay, 6 Temmuz günü saat 12.30 sıralarında Aziziye'nin Aynalıkale Köyü Öküzyatağı Mevkii'nde meydana geldi. Kendisine ait 30 hayvanı otlatan Mevlüt Dilekçi, öğle saatlerinde su içmelerini sağlamak için dereye götürdü. Hayvanları su içerken bir kenarda oturarak bekleyen Dilekçi'nin arkadan atılan bir büyük taşla yaralandı.

Döndüğünde ayıyı gören Mevlüt Dilekçi, yerinden kalkamadığını fark edince hemen cep telefonuna sarıldı. Jandarmayı arayan ve olayı anlatan Dilekçi, "Beni ayıdan kurtarın" diyerek yardım istedim. Jandarma, karayolundan ulaşımın imkânsız olmasını dikkate alarak Erzurum'dan helikopter ambulans istedi. Cep telefonundan Dilekçi'nin yerini belirleyen helikopter ambulans, Öküzyatağı Mevkii'ne giderek yaralıyı aldı ve Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirdi.

BİZE ULAŞIN