Beylikdüzü'nde sahte içki operasyonu

Beylikdüzü'nde, ihbar üzerine bir depoya operasyon düzenleyen polis, variller dolusu sahte içki ele geçirdi. Sahte içkiyle ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri ile Asayiş Büro ekipleri, Beylikdüzü 19 Mayıs Caddesi 116 Sokak üzerinde bulunan bir apartmanın bodrum katında sahte içki yapıldığı ve piyasaya sürüldüğü ihbarı üzerine çalışma başlattı. Depoyu izlemeye alan ekipler, bir müddet sonra baskın yaptı. Operasyonda piyasaya sürülmek üzere hazırlanmış yüzlerce şişe ve şişelere doldurulacak variller dolusu sahte içki ele geçirildi. Gözaltına alınan 22 yaşındaki Murat D. ile beraber yaşadığı 21 yaşındaki Arzu D., Beylikdüzü Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. Hırsızlık, yaralama gibi suçlardan emniyette kaydı bulunan Murat D.'nin başka bir suçtan arandığı belirlendi.

Gözaltına alınan Murat D.'nin emniyette, içkilerin herhangi bir zararı olmadığını ve kendisinin de içtiğini söylediği kaydedildi. Sahte içkilerin İstanbul'da bulunan restoranlar ve barlara satılacağı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN