Büyükelçilikte gelinlik defilesi

İtalyan modacı Gianni Molaro'nun 2012 gelinlik modellerinin ön planda olduğu defilesi, Roma Büyükelçiliği'nde gerçekleştirildi. Molaro, "Buradaki ambiyans da Türkiye de büyüleyici" dedi

Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği, 7 Temmuz'da başlayıp, 11 Temmuz'a kadar sürecek Roma Moda Haftası kapsamında, tasarımını Gianni Molaro'nun yaptığı 'Art Couture' defilesine evsahipliği yaptı. İtalya'nın başkenti Roma'da, "AltaRoma-AltaModa" ismiyle 7 Haziran'da başlayan moda haftası çerçevesinde, İtalyan moda tasarımcısı Gianni Molaro'nun 2012 gelinlik modellerinin ön planda olduğu 'Art Couture' defilesi, Türkiye'nin Roma Büyükelçiliği Rezidansı'nda yapıldı. 'Art Couture' defilesinde, kreasyonundan 15 parçayı sergileyen tasarımcı Molaro, defile sonrası "Buradaki (rezidansdaki) ambiyans büyüleyici aynı şekilde Türkiye de büyüleyici. Ülkenizi gayet iyi tanıyorum ve hayranım. Bu akşam beni buraya davet eden büyükelçimiz ve eşine çok teşekkür ederim. Burada olmaktan çok mutluyum ve gururluyum. Beni ve konuklarımızı çok güzel ağırladılar" dedi.

'GEÇ KEŞFEDEBİLDİM'
Daha önce Ankara, İstanbul, Truva, Pamukkale gibi Türkiye'de pekçok yeri gezdiğini ifade eden modacı Gianni Molaro, Türkiye'nin, Akdeniz'in en güzel ülkelerinden biri olduğunu belirterek, "Ne yazık ki, iki sene önce gelip keşfettim Türkiye'yi. Bu daha önce de olabilirdi. Bir daha gelmeyi ümit ediyorum" diye konuştu. Evsahibi Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil de "Moda haftasının başlangıcında, büyükelçiliğimizde, Gianni Molaro gibi İtalya'nın tanınmış stilistlerinden birisinin defilesini düzenlemiş olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

TANITIMA KATKI

Defile dolayısıyla çok sayıda İtalyan basın mensubu ve konuğu ağırladıklarını ifade eden Akil, "Bu defilenin büyükelçiliğimizde gerçekleştirilmiş olması, Gianni Molaro'nun kreasyonunun tanıtımına olduğu kadar, büyükelçiliğimizin ve ülkemizin tanıtımına da katkısı oldu. Özellikle bu işbirliğinden duyduğum memnuniyeti Molaro'ya da belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN