'En büyük hayalim bir pikap almak'

Best Model Of Turkey bu yıl da Türkiye'yeni modeller kazandırmak için çalışmalara başlamış! Biz de bu mücadeleyi ve heyecanı bu yarışmada ilk 50'ye kalan ve yarın da ilk 20'ye kalmak için mücadele verecek olan Nil Ateş'le konuştuk.

Nil Ateş İzmirli; Heavy metal müzik dinliyor, moda eğitimi almış, basketbol oynamış, psikolojik felsefe kitapları okuyor ve en büyük hayali bir pikap sahibi olmak. 'İzmir'de herkes çok güzel, yarışma İzmir'de yapılsaydı işim zordu, ama ben uyanıklık yapıp İstanbul'a geldim' diyor.

Oturduğu yerden kalkınca İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde pivot oynamasının da boşuna olmadığını anlıyorsunuz!

BİR YILLIK İZİNLE GELDİ, DÖRT AYDA İSTANBUL'UN TOZUNU ATTI
Aileden kendini ispat için bir yıllık bir izin koparıp mart ayında yedi tepeli şehrin yolunu tutan Nil, ilk dört ayda Acayip Hikâyeler'de, Yalan Dünya'da ve Annemler Seni Çok Sevecek de oynamış.

Şimdi de 980 aday arasından ilk 50'ye kaldığı yarışmada final şansı kovalıyor!

'NİHAİ HEDEFİM OYUNCULUK'
'Geçen senenin 'Best Model'lerinin hepsi oyunculuk yapıyor şu an. Benim de nihai hedeflerim arasında oyunculuk var' diyor, Ateş.

Halihazırda oyunculukla ilgili kariyerini de devam ettiriyor; Acayip Hikayeler'de tanıştığı Galip Tekin'in yeni projesi 'Profesyonel' adlı dizide ilk defa 'ana cast'ta olacak.

'İDOLÜM GIA GARANGI'
Nil'in standart biri olduğunu söylemek zor. 'Örnek aldığın biri var mı?', 'İdolün kim?', diye sorduğumuzda yine standardın dışında bir isim çıkıyor ağzından. 'Gia Garangi' diyor. 'Hayatımla onun hayatı arasında bağlantı olduğunu düşünüyorum, filmi de var, çok güzel bir film! Olmadık yerlerden olmadık insanlar tanıyorum, şansım yaver gidiyor. Bu kız gibiyim ben de değişmiyorum mesela. Hala pasaklı giyinirim, rock barlarda gezerim falan... Onunla kendimi çok bağdaştırıyorum çok da güzel bir kadın. Umarım sonumuz benzemez' diyor.

Nil, İstanbul'u seviyor, ama İzmir'i ve İzmir'in insanlarını İstanbul'a göre daha gerçek ve dolaysız buluyor!

'ORADA KALABİLİRİM BİLE'
Hedefi bir pikap alıp 'yüreğinin götürdüğü yere' gitmek. Hatta gitmese bile olurmuş! 'Orada kalabilirim bile' diyor Nil Ateş. 'Nereye gittiğim çok önemli değil.'

Ona Best Model Of Turkey'in final yolunda başarılar dileyerek yanından ayrılıyoruz! Bakalım nev-i şahsına münhasır, 21 yaşındaki bu İzmirli güzelin İstanbul macerası nasıl devam edecek?
BİZE ULAŞIN