FSM çilesi!

Bakım onarım çalışmaları süren FSM'de bir şeridin daha kapatılması ile trafik durdu, vatandaşlar saatlerce çile çekti.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 18 Haziran'dan bu yana devam eden bakım çalışmaları trafiği felç ediyor. Araçların trafikteki ortalama bekleme süresi 7-8 saat sürdü. Yol bakım ve onarım çalışmalarında dün bir şeridin daha kapanması, TEM Otoyolu'nda uzun taşıt kuyrukları oluşturdu. Ağırlıklı olarak TIR ve kamyon gibi ağır vasıtalardan oluşan köprü trafiğinin yoğunluğu, sabaha kadar devam etti.

Köprüdeki gişelerden sonra beşinci şeridin trafiğe kapatılması, karayolundaki sürücüleri çileden çıkardı. Gece boyunca devam eden taşıt trafiği, sabaha kadar devam ederken, çoğunluğunu kamyon ve TIR gibi ağır taşıtların oluşturduğu araç trafiğinde, kilometrelerce kuyruk oluştu.

Bazı sürücüler, yaşanan sıkışıklığa büyük tepki gösterirken, trafik durma noktasına geldi. Kapanan yeni şeritle köprüye doğru uzanan kilometrelerce araç kuyruğunun gün içinde daha da artması bekleniyor.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde devam eden asfaltlama çalışmasına dün gişelerden sonraki bir şerit daha trafiğe kapanmış, bununla birlikte beş şerit trafiğe kapalı olunca uzun akşam saatlerinden bu yana uzun araç kuyrukları oluşmuştu.

BİZE ULAŞIN